Instytut Pantone dokonał swojego wyboru po raz kolejny. Już wiemy, że w 2019 roku będzie nas inspirował energetyczny odcień Living Coral. Dziś zaglądamy do mieszkania, w którym znajdziemy mnóstwo koralowych elementów. To najnowsza realizacja pracowni architektonicznej KODO

W pracowni debatowaliśmy nad tym, jaki styl dominuje w tym projekcie. Nowoczesność, lata 20-ste, współczesne art deco … czyli połączenie nurtów z kilku epok. To pokazuje, jakie możliwości aranżacyjne otwierają przed nami odcienie najmodniejszej barwy 2019 roku. Wnętrze jest po prostu bogate w kolor, a jego styl zaskakujący i niebanalny – wyjaśnia Lena Kwietniewska architekt pracowni KODO.

W tym wnętrzu postawiono na jeden dominujący element. To fragment ściany w salonie, przedpokoju i łazience, oraz na subtelne dodatki utrzymane w wyrazistej kolorystyce Living Coral. Główną oś projektu tworzy część dzienna z metaliczną tapetą. Jej geometryczne wzory współgrają stylistycznie z ciepłą barwą sofy, wyznaczając tym samym  strefę relaksu. Ponadczasowy charakter aranżacji wydobywają drewniane akcenty. Ciemny palisander współgra z ciepłą barwą koralowego odcienia, nadając wnętrzu ciepły, domowy klimat. Wykorzystano go nie tylko w formie paneli podłogowych, ale także w zabudowie ściany pod TV oraz na frontach górnych szafek kuchennych w aneksie. Koralowe, ciepłe akcenty zastosowano także w postaci tekstyliów i dodatków w całym mieszkaniu (poduszki na łóżku, serwetki, pled na kanapie, ręczniki).