„YEAHziorak” to pływająca platforma z miejscem do grillowania, wspólnego biesiadowania i relaksu, która pływa po najdłuższym polskim jeziorze - po Jezioraku. W pracach nad projektem wzięli udział studenci Politechniki Gdańskiej - Bartosz Burzyński i Wojciech Podwalski z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, Karol Kowalski i Piotr Jastrzębski z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, Paulina Krzeczkowska ze Szkoły Głównej Handlowej oraz Maciej Bajer z Sopockiej Szkoły Wyższej, Wydziału Architektury. 

Oryginalna jednostka pływająca unosi się na wodzie niczym katamaran. Wykorzystuje do tego 16 beczek ustawionych w rzędach na obu burtach. Jednostkę napędza silnik zaburtowy marki Honda o mocy 10 KM, połączony sterociągami z przekładnią i kierownicą. 
– Zaczęliśmy od zaprojektowania ramy wraz z pływakami – tłumaczy Wojciech Podwalski, student mechaniki i budowy maszyn na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. – Zdecydowaliśmy się na proste i sprawdzone rozwiązanie, stosowane przy budowie pomostów pływających, czyli wykorzystanie beczek spożywczych. Posiadają one około centymetrowej grubości ścianki z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są odkształcalne i odporne na uderzenia mechaniczne oraz zapewniają odpowiednią wyporność – dodaje.

Na początku czerwca tego roku platforma przeszła przegląd techniczny i została zarejestrowana jako jacht motorowy do celów komercyjnych. Projekt w całości sfinansowano ze środków studentów.