Rok 2021 to między innymi 30. rocznica powstania Grupy Wyszehradzkiej. W ramach Grupy Polska, Węgry, Czechy i Słowacja pogłębiają współpracę między sobą. Okrągły jubileusz upamiętnią cztery murale, które powstały właśnie w stolicach państw członkowskich: Warszawie, Pradze, Bratysławie i w Budapeszcie. 

Nadzór nad procesem kreatywnym pełniło warszawskie Good Looking Studio, które odpowiadało również za realizację murali w dwóch miastach: w Pradze i Warszawie. Pierwszym etapem było wytypowanie grona artystów, którzy przygotują szkice muralu. Narodowemu Centrum Kultury najbardziej przypadł do gustu ten stworzony przez studentkę wydziału projektowania graficznego ASP w Łodzi, ilustratorkę Magdę Miszczak. Kolorowy projekt przedstawia grupę osób malujących na ścianie napis mówiący o 30. rocznicy V4. Mural w Warszawie (na Powiślu) odsłonięty został jako pierwszy z czterech realizacji w stolicach państw V4. Kolejne oficjalne uroczystości odbyły się jeszcze w czerwcu w Bratysławie, przy ulicy Gorkiego 3 oraz Budapeszcie, ul. Klauzál 32. Ostatnia z realizacji ujrzała światło dzienne w drugiej połowie lipca w Pradze, ul. Stroupežnického 10. Ekspozycja wszystkich murali jest długoterminowa.

Projekt został zrealizowany we współpracy Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, z zaangażowaniem Instytutów Polskich w Bratysławie, Budapeszcie i Pradze.