Stanowi ono punkt wyjścia do dyskusji na temat poszukiwania stabilności, w niestabilnych czasach - czasach załamania klimatycznego, szalonego konsumpcjonizmu, braku wrażliwości, czy kryzysu zdrowia psychicznego dorosłych oraz dzieci. Tematyka przewodnia festiwalu zmusza nas do zastanowienia się nad odczuwaniem świata - jego niestabilności- podstawowymi zmysłami (dotykiem, wzrokiem, słuchem).

Tegoroczna edycja to wiele merytorycznych oraz inspirujących wykładów, paneli, dyskusji, warsztatów i bloków tematycznych oraz wystaw zlokalizowanych w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym oraz na obszarze całego miasta. Na stronie Gdynia Design Days znajdziecie program wydarzenia, tam również możecie zapisać się na interesujące Was spotkania. Podczas całego festiwalu poruszone będą tematy zrównoważonego rozwoju, ponownego wykorzystywania zasobów, domykania cyklu życia przedmiotów. Dowiecie się, jak dokonywać odpowiedzialnych wyborów konsumenckich, nie rezygnując z tego, co dla Was ważne. GDD jest przestrzenią, gdzie doceniane są projekty młodych projektantów i projektantek, prezentowane na wystawach oraz podczas wernisażu finałowych prac konkursu Młodzi na start, organizowanego przez Elle Decoration już po raz dwunasty.
Ciekawym formatem są bloki tematyczne, podczas których przedstawiciele i przedstawicielki różnych zawodów rozmawiać będą o współczesnych technologiach, zrównoważonym rozwoju, błękitnych miastach oraz naszych codziennych działaniach, które przyczyniają się do minimalizowania wpływu na zmiany klimatyczne. Festiwal domknie rozmowa z Agatą Szydłowską – autorką książki Futerał. O urządzaniu mieszkań w PRL-u, w której polemizuje z zachwytami nad wzornictwem tego okresu.


Gdynia Design Days dynamicznie rozwija się od kilku lat, dlatego w tym roku macie możliwość sami spróbować swoich sił w rzemiośle artystycznym i poszerzyć swoje horyzonty na jednym z ponad trzydziestu warsztatów, organizowanych w ramach festiwalu. Poznacie na nich tajniki sitodruku, naprawy obuwia, zgłębicie tajemnice superfoods lub odpoczniecie od zgiełku miasta, ucząc się technik relaksacji, w otoczeniu gdyńskiej przyrody. Wszystkie warsztaty są darmowe, pamiętajcie jednak, że obowiązują zapisy.
Z myślą o wszystkich uczestnikach i uczestniczkach organizatorzy przygotowali spotkania kuratorskie na wystawach - możecie wtedy osobiście porozmawiać z kuratorem bądź kuratorką wystawy i posłuchać, jaka idea kryje się za prezentowanymi obiektami.

Gdynia Design Days 2023 - stabilność
kiedy? 1-9 lipca 2023
organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu
Oficjalna strona
Strona na facebook 
Instagram
oficjalny hashtag: #GDD2023 #GDD #gdyniadesigndays #stabilnosc #stability