Od dziś w ramach Gdynia Design Days w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym można oglądać pokonkursową wystawę 8 edycji Konkursu Młodzi na Start. Tegoroczny temat „Mój design. Zaprojektuj dowolną formę użytkową” dał młodym projektantom ogromne pole do popisu, możliwość uwolnienia swojej kreatywności i zaprezentowania mocnych stron. W tym roku pula zgłoszeń zamknęła się na 153 pracach, z czego aż 65 zakwalifikowało się do kolejnego etapu. W kapitule konkursowej, która od ośmiu lat wybiera obiecujących młodych projektantów, zasiedli: Małgorzata Szczepańska - nasza redaktor naczelna, Ewa Janczukowicz-Cichosz – kierownik Centrum Designu Gdynia, Ewa Gołębiowska – dyrektor Zamku Cieszyn, Ryszard Balcerkiewicz – członek zarządu Noti, Marek Adamczewski – projektant, wykładowca akademicki, Tomasz Augustyniak – projektant. Jury ogłosi zwycięzców konkursu już w niedzielę 7 lipca podczas wernisażu. 

Wystawę można oglądać do 14 lipca. Wstęp jest bezpłatny. Dodatkowo, 7 lipca oprowadzi Was po niej kurator Małgosia Szczepańska. Zapraszamy! 

Mecenasami konkursu MŁODZI NA START są Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Centrum Designu. Partnerem wydarzenia jest Zamek Cieszyn i DOMOTEKA, a Patronami Medialnymi są: ELLE, Domo+, Chilli Zet, designteka.pl i PLN Design.