Ponad 130 wydarzeń, w tym 24 wystawy, 27 wykładów i 27 warsztatów - to wszystko czeka na gości tegorocznych Gdynia Design Days. Główny hasłem wydarzenia, odbywającego się między 6-14 lipca w Gdyni (PPNT Gdynia, Centrum Designu), jest POLARYZACJA. Warto wcześniej przyjrzeć się programowi festiwalu bo naprawdę dużo będzie się działo.

Intensywnie zapowiada się już sam weekend otwarcia GDD. 6 lipca to uroczyste otwarcie festiwalu i wernisaż wszystkich wystaw. Niedziela, 7 lipca, poświęcona zostanie głównemu tematowi wydarzenia – POLARYZACJI. Tego dnia warto wybrać się na wykład przewodniczącej komitetu członkowskiego World Design Weeks – Ingrid con der Wacht – „Design sprawia, że świat się kręci” oraz wykład Zuzanny Skalskiej nt. future thinking. Tego dnia wystąpią również: Michał Bachowski, Konrad Jerin z Piotrem Okrasą oraz Wiesław Bartkowski.
 
Spolaryzowane wystawy
 
Główna wystawa festiwalu, której kuratorem jest Izabela Bołoz, to „Ja czy my”. Wybrane prace pokażą spolaryzowane tendencje wcielone w rzeczywiste projekty. Niektóre z nich wspierają pragnienie samorealizacji, poznania siebie i spełnienia marzeń. Systemy, które za nas troszczą się o innych, oszczędzają czas. Wystawa zachęca do zastanowienia się nad tym, gdzie leży nasze poczucie szczęścia i zadowolenia z życia.
 
Łącznie podczas GDD 2019 do obejrzenia będą 23 wystawy na terenie Gdyni. Pod lupą będzie ludzkie ciało (wystawa „Ciało na rozdrożu”), kwestie zmiany klimatu („2°C”), wykorzystania surowców („(nie)śmieci”, „Print ‘n paste”) czy m.in. technologie („We need more space”, „Materia kodu”).

Z myślą o młodych twórcach powstał nasz konkurs Młodzi na Start, który rozstrzygnie się właśnie podczas GDD, a zwycięskie prace będziemy mogli zobaczyć na pokonkursowej wystawie. 7 lipca od 13:30 do 15:00 oprowadzi po niej kurator wystawy, nasza redaktor naczelna i przewodnicząca kapituły konkursowej Małgorzata Szczepańska. W tym roku projektanci interpretowali hasło – „Mój Design. Zaprojektuj dowolną formę użytkową”. Zapraszamy!

Natomiast do młodych przedsiębiorców skierowany jest cykl Design talks Business First Steps, poświęcony biznesowym aspektom pracy w branży kreatywnej. Podczas wykładów i warsztatów eksperci pokażą alternatywne podejście do sprzedaży, jak stworzyć strategię marki odpowiedzialnej społecznie oraz jaką rolę produkty i usługi pełnią w życiu klienta.

Pełny program dostępny jest TUTAJ