Tegoroczne hasło – Solidarni – to między innymi zawołanie do działania i nie pozostawania biernym. Gdynia Design Days 2021 to dla nas okazja do zrewidowania własnych działań pod kątem wpływu na planetę oraz bliskie otoczenie, w tym miasto, dzielnicę, lokalną społeczność. Nasze codzienne, samodzielne działania i decyzje mają ogromny potencjał i wpływają na to jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości. Warto podejmować je świadomie, ponieważ przyszłość zaczęła się teraz. Hasło „Solidarni" odnosi się do wyzwań związanych z niestabilną teraźniejszością i budzącą niepokój przyszłością. Wystawy Gdynia Design Days 2021 poruszą różne aspekty związane z tą problematyką - relacje człowieka z naturą, zdrowie psychiczne, uczenie się jako nieustający proces poznawczy, społeczna rola kobiet, odpowiedzialne projektowanie, zmiany klimatyczne i kreowanie miast jako zrównoważonych społeczności. 

Doświadczaj GDD jak chcesz

To już druga edycja festiwalu, którą organizujemy, dostosowując się do nowych zasad bezpieczeństwa. W tym roku z festiwalu skorzystać będzie mógł każdy zarówno online jak i offline. Jak możesz doświadczyć GDD? Przygotowaliśmy 14 wystaw zaprojektowanych tak, aby ich odbiór był przede wszystkim bezpieczny, ale i  jak najbardziej komfortowy. To jak skorzystasz z oferty festiwalu zależy od ciebie. Wystawy możesz zobaczyć samodzielnie lub dołączyć do wyjątkowych spacerów kuratorskich. To bezpieczna i atrakcyjna alternatywa dla wydarzeń, które od miesięcy przeniesione są do sfery wirtualnej. Spacery odbywają się na świeżym powietrzu, a liczba uczestników jest ograniczona. Program spacerów został zaprojektowany tak, aby uzupełniać tegoroczne wystawy. W tym roku festiwalowe ekspozycje będą rozsiane w różnych punktach w mieście. Podczas spacerów będzie można odwiedzić wybrane z nich, zyskując nowe spojrzenie na prezentowane projekty. To doskonały sposób, aby dowiedzieć się nowych rzeczy i jednocześnie przyjemnie spędzić czas. 

Wiemy, że wielu z nas weźmie udział w GDD wyłącznie online. Dla naszych wirtualnych odbiorców przygotowaliśmy nie tylko wykłady i wydarzenia, ale również Dzienniczek GDD, który pomoże świadomie w nich uczestniczyć. To narzędzie zainspiruje do  analizowania, wyciągania wniosków i wdrażania zmiany w swoich działaniach. Dzienniczek ma formę interaktywnej publikacji PDF. Można korzystać z niej na telefonie, komputerze i tablecie albo wydrukować. Polecamy jednak wersję cyfrową dla oszczędności papieru. Na każdy z dziewięciu dni GDD przygotowaliśmy ćwiczenie, które pomoże wyciągnąć jeszcze więcej wartości z festiwalu.


Gdynia Design Days 2021 - Solidarni
kiedy? 3-11 lipca 2021
organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu 
www.gdyniadesigndays.eu
FB: facebook.com/gdyniadesigndays
Instagram: @gdyniadesigndays 
oficjalny hashtag: #GDD2021 #GDD #gdyniadesigndays #solidarni #solidary