Murale to nasz mały konik. Dziś mamy dla Was nowość. To praca ilustratorki Karoliny Pawelczyk (rysunku uczyła się w Central Saint Martins w Londynie.) stworzona specjalnie dla marki Lilou i namalowana na jednej ze ścian przy ulicy Mokotowskiej (za realizację odpowiada Braughman Group Media). Mokotowską kojarzą chyba wszyscy Warszawiacy: piękne kamienice, często z secesyjnymi detalami, butiki znanych marek, pracownie projektantów, klimatyczne knajpki i kawiarnie. Ten fragment miasta tętni życiem. Jego kwintesencję znajdziemy na muralu.

Sama ilustracja Karoliny Pawelczyk nawiązuje do zabytkowej kamienicy przy ulicy Mokotowskiej 63. To tam, w 2009 roku założycielka marki Lilou Magdalena Mousson-Lestang otworzyła swój pierwszy butik. Na muralu mamy więc stylowy budynek, promiennych ludzi, jamniczka, pozytywne emocje i kultowe symbole Lilou: koniczyny na szczęście, serce z wygrawerowanym miłosnym wyznaniem oraz charakterystyczne modele biżuterii i torebek Lilou.  

„Nasz mural jest niczym drzewo. Cieszę się, że nie tylko zdobi ulicę, ale również ją oczyszcza. Do jego namalowania została wykorzystana farba antysmogowa, która redukuje zanieczyszczenia i oczyszcza powietrze. Szkodliwe związki przyczepiają się do powierzchni, dzięki czemu powietrze staje się czystsze. Dla porównania farby potrafią redukować dziennie nawet do 0,44g tlenków azotu. Dorosłe drzewo filtruje dziennie 0,42g’’- podkreśla twórczymi marki Lilou Magdalena Mousson-Lestang.