Kilka kroków od Piazza del Duomo i galerii Vittorio Emanuele mieści się Room Mate Hotel Giulia. 

Butikowy hotel Room Mate Giulia jest na wskroś "milanese" - barwny, artystyczny, a jednocześnie uporządkowany. Jego wnętrza zaprojektowała Patricia Urquiola, którą doskonale znają wielbiciele współczesnego wzornictwa. Urquiola jest Hiszpanką, ale kocha Mediolan z wzajemnością. Projektantka od lat mieszka i pracuje w stolicy Lombardii, gdzie bije serce europejskiego designu. Stworzone przez nią hotelowe wnętrza nawiązują stylistycznie do klimatu miasta; jego architektury i twórczej atmosfery.
W całym hotelu można podziwiać prace wielu artystów - i chyba nikogo nie zaskoczy informacja, że wszyscy autorzy są związani z Mediolanem. Ale mediolańskich klimatów jest tu znacznie więcej - niektóre są widoczne od razu, inne są tak subtelne, że "trzeba wiedzieć, żeby widzieć". Różowa marmurowa posadzka przypomina tę w Duomo, terrakotowe cegły, których użyto w hotelowym holu (widać je dobrze na pierwszym zdjęciu i na okładce ELLE Decoration), to z kolei często spotykany element w architekturze Mediolanu. Powtarzalne graficzne motywy odzwierciedlają nie tylko urbanistyczny porządek stolicy Lombardii. Podkreślają także wagę grafiki dla historii i kultury Mediolanu. 

Nowoczesne i komfortowe wnętrza zostały przez projektantkę muśnięte stylistyką vintage, dzięki czemu całość nabrała bardziej artystycznego, ale i bardziej przytulnego charakteru. Kolory są delikatnie spłowiałe, pastele chłodne i zgaszone, oranż czy czerwień, choc goszczą we wnętrzach, nie rzucają się w oczy. Zieleń dryfuje w stronę morskich odcieni, a rozbielony błękit ma w sobie kroplę szarości. W tym hotelu można po raz kolejny utwierdzić się w przekonaniu, że Urquiola jest mistrzynią niebanalnych zestawień kolorystycznych. Choć całość wygląda jednocześnie finezyjnie i fantazyjnie - nie ma tu przypadków i cały wystrój został przemyślany w najdrobniejszym szczególe. Wszystko po to, by goście mogli poczuć się jak w domu. Room Mate Giulia to esencja Mediolanu i wielkiego talentu Patricii Urquioli. My zapraszamy Was do obejrzenia kilku zdjęć wnętrz hotelu.

GALERIA>>>>

Tekst: Ela Stasiak