Przedstawiamy Wam kilka kont z Polski, które obserwujemy. Ich posiadacze, każdy na swój sposób, upiększają wnętrza i naszym zdaniem robią to znakomicie. 

@czaryzdrewna - 'Dziewczyna z dłutem'. Aleksandra tworzy z drewna świetne przedmioty codziennego użytku. Pieńki zamienia w biżuterię, tace, litery, świeczniki. Jej profil na Instagramie to malownicze kadry, które przedstawiają przedmioty przez nią wykonane, klimatycznie sfotografowaną codzienność oraz zachwyt pięknem natury.

@kwiatyimiut -  'Chłopcy z kwiatami'. Poznańscy floryści, którzy z roślin potrafią tworzyć dzieła sztuki. Ich kompozycje są jednocześnie poetyckie i bezpretensjonalne. Ukazują czyste piękno roślin i przedmiotów w swobodny, ale i elegancki sposób, dlatego chętnie są zapraszani do współpracy przy wielu artystycznych i komercyjnych przedsięwzięciach; EAT Poland, Polski Stół czy aranżacje dla Manufaktury w Bolesławcu to tylko część z nich. Mają też oko do pięknej ceramiki, szkła, mebli i dodatków - zaprojektowali naczynia do wspomnianego projektu EAT Poland. Mają pewne zasady: na co dzień nie sprzedają czerwonych róż ani anturium (można je u nich zamówić). Ich zdjęcia na Instagramie mają baśniową, nieco oniryczną atmosferę. Ktoś z obserwujących zadał pytanie, kto stoi za pięknymi kadrami. Odpowiedź brzmi - 'Zdjęcia robi Radek, a Łukasz układa kwiaty."  W ich dłoniach kwiaty są zawsze piękne (#kwiatysapiekne to używany przez @kwaityimiut hasztag). Zajmują się także oprawą ślubną; od bukietu panny młodej, przez dekorację stołów weselnych, urzędów i kościołów. Prowadzą oddzielny profil poświęcony ślubom - @weddingbykwiatyimiut.

@margo.hupert.art - 'Dziewczyna z pędzlami'. Artystka, ilustratorka, absolwentka ASP. Upiększa nie tylko przestrzeń wokół siebie, a jej prace zdobią domy nie tylko w Polsce. Kocha rośliny z wzajemnością - jej mieszkanie to mała zielona dżungla w miejskiej dżungli. Naszym ulubionym zakątkiem (na zdjęciach z jej mieszkania) jest wykusz skąpany w słońcu z podwieszanym hamakowym fotelem i gąszczem kwiatów doniczkowych.

@my_full_house - 'Dziewczyna kochająca rodzinę i skandynawski styl'. Kasia przez 11 lat mieszkała na Bornholmie, W Danii urodziła troje dzieci i to one są bohaterami części klimatycznych zdjęć, które robi Kasia (fotografia to jej wielka pasja i wykonuje także profesjonalne sesje). Nieco ponad rok temu wróciła do Polski, przywożąc ze sobą wielką miłość do urządzania wnętrz w stylu skandynawskim. Jej polskie mieszkanie na pewno przypadnie Wam do gustu; biel - dużo bieli, stonowane szarości, kropla czerni i drewno. Jest w nim oczywiście mnóstwo przedmiotów ze Skandynawii - ikony designu, wygodne meble i śliczne dodatki. Kasia żongluje nimi, często subtelnie zmieniając aranżację. I jak to w przypadku skandynawskich wnętrz bywa; wszystko, niezależnie od tego, gdzie się znajdzie i tak wygląda bardzo spójnie. Wydaje się, że Kasia nie chce żyć w domu z nadmiarem przedmiotów, dlatego czasem sprzedaje rzeczy, których już nie używa. Więcej dowiecie się na jej profilu.

@scraperka - 'Dziewczyna z pasjami'.  Prowadzi popularny blog wnętrzarski od 2011 r. Na Instagramie ma ponad 35 tysięcy obserwujących. Anię pasjonuje urządzanie wnętrz, podróże, fotografia, design i DIY. Najbardziej lubi styl skandynawski, w którym zaaranżowała swoje mieszkanie. Dzieli się z obserwującymi i czytelnikami swojego bloga pomysłami na DIY, inspiracjami i małymi radościami. Pokazuje kadry ze swojego mieszkania, które zaaranżowała z dbałością o każdy detal, oczywiście inspirując się Skandynawią. 

To pierwsza część naszego przeglądu, a do tematu jeszcze wrócimy! A jakie konta Wy obserwujecie?

Tekst: Ela Stasiak

GALERIA>>>