Położony w północnej części Krakowa dom ma trzy kondygnacje. Inwestorzy marzyli o wnętrzu eleganckim i stonowanym, w którym jednocześnie znajdzie się sporo sprytnie ukrytych schowków. Takie wnętrze stworzyła dla nich pracownia MIKOŁAJSKAstudio.

Wiodące kolory? Błękit i granat w połączeniu z bieli szarościami, ocieplone niekiedy plamami słonecznej żółci. Dobrze przemyślany projekt pozwolił wygospodarować nam z ograniczonej przestrzeni parteru duży salon, jadalnię i kuchnię. Wystarczyło zamienić miejscami pokój dzienny i jadalnię oraz dodać półwysep pomiędzy kuchnią a salonem, by powiększyć przestrzeń roboczą. Zależało nam, aby mimo wykorzystania chłodnych barw, wnętrza były przytulne i kameralne – opowiada architekt Ida Mikołajska, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

Chyba najbardziej podoba się nam marmurowo-niebieska łazienka z wolnostojącą wanną i kwiatami w wazonie. Największym wyzwaniem dla architektów było przekształcenie niemałej, lecz mocno ograniczonej skosami przestrzeni w wygodną sypialnię. Tu sprawdził się pomysł oryginalnej zabudowy na ścianie za łóżkiem. Tapicerowane „wałeczki” w ciepłym, złotym odcieniu – dodatkowo podkreślonym przez nastrojowe podświetlenie dobrze komponują się tu z wykonanymi na zamówienie szafkami.