Wczoraj pisaliśmy Wam o najciekawszych lustrach z IKEA. Dziś kontynujemy lustrzany wątek, ale podchodzimy do niego z nieco innej strony. Oto lustra z polskich knajp, które najbardziej zapadły nam w pamięć. Bez wątpienia stanowią one mocny punkt w aranżacji wymienionych niżej lokali. Lustra podobają się także gościom - zdjęcia z tymi zwierciadłami bardzo często lądują na instagramie. A może w komantarzach polecicie nam jeszcze inne ciekawe wnętrza knajp z lustrami? Czekamy...

Tymczasem nasza lista lokali, w których lustra "robią" wnętrze.

Krem, Warszawa, Śniadeckich 18
Podłoga w szachownicę, welwetowe kanapy w butelkowej zieleni, marmurowe blaty stolików i TO lustro. Okrągłe, proste, przykuwające uwagę! Na ścianach dostrzeżemy jeszcze inne lustrzane elementy, ale to duże zwierciadło gra pierwsze skrzypce. Za projekt tego wnętrza odpowiada Jerzy Ruszkowski z Ruszkowski Architekci.

Odette, Warszawa, Górskiego 6
Pracownia cukiernicza Odette ma już w Warszawie całe mnóstwo oddanych fanów. Oprócz pyszności na Górskiego przyciąga też piękne wnetrze zaprojektowane przez Hugona Kowalskiego. Jest tu i okrągłe lustro, w którym odbijają się najczęściej ciastka i świeże kwiaty ustawione na ladzie.

Nanan, Wrocław, Kotlarska 32
Różowe wnetrze wrocławskiej cukierni Nanan pokazywaliśmy Wam już nie raz (TUTAJ). Projekt BUCK.STUDIO budził wiele pozytywnych emocji. A my dzisiaj przypominamy lustro w złotej ramie, które znajdziecie w lokalu na Kotlarskiej.

Bar Pacyfik, Warszawa, Hoża 61
Bar Pacyfik to dzieło pracowni projektowej MOOD Works. Tutaj lustro powieszone na błękitnej ścianie za barem przypomina nam zachodzące słońce. W jego lustrzanych refleksach odbijają się butelki wypełnione serwowanym tu alkoholem. Więcej na temat tego wnętrza przeczytacie TU.

Hotel Puro, Gdańsk, Stągiewna 26
Bar w gdańskim hotelu Puro robi naprawdę świetne wrażenie. O dizajnie całości pisaliśmy Wam między innymi TUTAJ. Dziś przypominamy jedynie, że za tym wnętrzem stoją projektanci z londyńskiego DeSallesFlint. Ich dziełem jest więc także budząca zachwyt wielu osób ściana pełna luster.

Palmier, Warszawa, Żurawia 6/12
Tutaj mamy aż dwa ciekawe lustra. Jedno w ramie w kolorze starego złota, w otoczeniu roślin, a drugie zawieszone ścianie tuż obok stolika ze złotą palmą. Klimatyczne prawda?