Dziś zabieramy Was do Katowic. To mieszkania w bloku z lat 70-tych ubiegłego wieku na jedenastym piętrze jednego z wysokościowców zaskakuje bogactwem kolorów i faktur. Za projekt odpowiada pracownia Mistovia. Wnętrze powstało z myślą o wynajmie krótkoterminowym. 

Mieszkanie w wysokościowcu

- Przeglądając oferty z popularnych serwisów bookingowych, najczęściej utrzymane w bezpiecznych szarościach i neutralnej bieli, wiedzieliśmy, że w tym wnętrzu chcielibyśmy pokazać możliwość zestawienia zupełnie odmiennych materiałów. Odważna kolorystyka była niejako kontynuacją klimatu, jaki zastaliśmy w mieszkaniu w momencie rozpoczęcia współpracy z klientem. Jednocześnie musieliśmy pamiętać, aby skrupulatnie pilnować arkusza kalkulacyjnego – tłumaczą projektanci.

Kolory i faktury

W efekcie powstało wnętrze wyróżniające się na tle bezpiecznych, neutralnych projektów. Co od razu wpada w oko? Ściana z luksferów, wyraziste lastryko (projekt Giovanniego Romanellego dla marki Fioranese) na podłodze i żelbetowa ściana. To wszystko połączono z meblami vintage. Harmonijnie współgrają z nimi całkiem współczesne dodatki: krzesła z giętego drewna od Paged, czarny stół na wielobocznej podstawie i prosta, stalowa szafka kuchenna. Architekci sprytnie ukryli szafę gospodarczą. To ważne miejsce w każdym mieszkaniu na krótki wynajem. Wszystkie funkcje zmieszczono w szafie o lustrzanej powierzchni (zmywarkę, lodówkę, pralkę, a także kącik na chemię i sprzęt do sprzątania).