Lubimy oglądać pomysłowo zaaranżowane małe metraże. Dzisiejszy to warszawska kawalerka zaprojektowana przez Nadię Mitłosz, absolwentkę wydziału Architektury Wnętrz na ASP. Mieszkanie ma nieco ponad 21 metrów kwadratowych i mieści się w bloku z lat 70. 

Styl? Miks skandynawskiej prostoty i japońskiego wabi-sabi. Interesujące rozwiązanie? To na pewno specjalnie wydzielona strefa sypialniana za kuchenną ścianą. Umieszczona ją na konstrukcji ze sklejki. Dzięki temu w kawalerce powstała dodatkowa przestrzeń na schody z ukrytymi schowkami oraz spore siedzisko przy oknie do swobodnego oglądania TV. 

Kuchnia jest naprawdę minimalistyczna. Białe szafki i blat, mała płyta indukcyjna oraz zlew tworzą kompaktowy zestaw do gotowania. Dokładnie naprzeciwko kuchni mamy stół i betonową ścianę w klimacie wabi-sabi. Projektantka jest wielką fanką japońskiego trendu, który ceni sobie drobne niedoskonałości i autentyzm. Na ściance zwisł telewizor (ogląda się go ze "schodków-siedziska") i mała galeria obrazów. W łazience zastosowano gres ze wzorem czarnego terazzo oraz proste białe podłużne płytki na ścianach. Drzwi prysznicowe mają czarne obramowanie.  Jak się Wam podoba ta kawalerka