Uwielbiamy małe wnętrza urządzone z pomysłem. Dziś zapraszamy Was do jednej z kawalerek w Warszawie. Mieszkanie zaprojektowała Nadia Mitłosz, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz na ASP. 

17 metrów kwadratowych do wyremontowania i funkcjonalnego umeblowania to wyzwanie dla każdego projektanta. Kiedy patrzymy na nasze dzisiejsze mieszkanie, trudno uwierzyć, że jego powierzchnia jest tak mała. Użycie w projekcie koloru czarnego (zabudowa kuchenna, stolik, łóżko, kafle w łazience) wbrew pozorom wcale nie pomniejszyło wizualnie przestrzeni. Dodało jej za to charakteru i przytulności. Przestrzeń optycznie zyskuje także dzięki lustrzanej szafie. Przesuwane drzwi do łazienki, metalowe ze zbrojonym szkłem to także rozwiązanie, na które projektantka zdecydowała się ze względu na niewielkie rozmiary mieszkania

Nam najbardziej spodobała się tu chyba dekoracja nad kuchennym blatem z retro rycinami. Przez ponad 3 lata zbierałyśmy przy każdej nadarzającej się okazji „graty z chaty” czyli m.in stare ramki, lustra, które to przy tej realizacji udało nam się wykorzystać i zainstalować nad zabudową kuchenną co całości dodało eklektyzmu - powiedziała nam Nadia Mitłosz. Ciekawą historię ma tez jedno z krzeseł przy stoliku -[...] drewniane krzesło z lat przedwojennych w którym oryginalna tapicerka była mocno zużyta i wymagająca wymiany. W rozmowie padł pomysł na czarną skórę a Inwestorka nie wiele myśląc zaproponowała wykorzystać do tego jej starą skórzaną spódnice która zalegała od lat na dnie szafy. W ten oto sposób otrzymałyśmy oryginalną tapicerkę na stare krzesło - śmiejemy się że to fashion recycling  - dodała projektantka.