Hafciarstwo wraca do łask! TA przynajmniej takie wrażenie można odnieść patrząc na instagramowe konta, o których dzisiaj piszemy. Haft krzyżykowy, piłeczka, Holbein, ścieg pekiński czy łańcuszkowy to już nie tylko sympatyczne hobby kojarzone głównie z osobami na emeryturze. Zręczne operowanie igłą i nitką może przerodzić się w całkiem poważny biznes. A hafty? Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki! Nic dziwnego, że wyeksponowane na tamborkach trafiają nie do szuflady, a na ściany i wiszą tam niczym obrazy tworząc małe galerie. Świetnie wpiszą się w modny ostatnio styl boho.

A oto lista naszych ulubionych instagramowych twórców haftowanych obrazków:

Na miejscu pierwszym @sarahkbenning
Sarah jest Amerykanką, absolwentką School of the Art Institute of Chicago. Swój czas dzieli między USA a Hiszpanię. Haftuje głównie motywy rośline: monstery, sukulenty, kaktusy, paprocie. Zdarzają się też inne wzory. 

Pozycja druga należy do @chloegiordano_embriodery
Chloe Giordano haftuje głównie zwierzęta otoczone motywami roślinnymi. Jej zajączki, liski, króliczki, wiewiórki i myszki wyglądają jak żywe. Technika Chloe naprawdę imponuje!

Miejsce trzecie - @moonrisewhims
Renee zajmuje się hafciarstwem. Jej wyszywane obrazki wcale nie są słodkie. Znajddziemy na nich czaszki, kości, układ pokarmowy i tym podobne atrakcje. Wszystko to w otoczeniu kwiatów i sukulentów.

Miejsce czwarte  - @emillieferris
Emilie ma 22 lata i pochodzi z Anglii. Jest ilustratorką i hafciarką. Wyszywa głównie zwierzęta - portrety domowych pupili - psów i kotów. Zdarzają się też inni przedstawiciele fauny i flory. 

Na pozycji piątej @yumikohiguchi
Yumiko pochodzi z Japonii. Haftuje głównie motywy roślinne - kwiaty, delikatne gałązki, listki i pączki. Ma swój rozpoznawalny styl. 

A na koniec konto z polski -  @852blossom
Delikatne listki, kwiatki i napisy okolicznościowe - takie hafty mogą być świetnym prezentem. 

Oczywiście nasza mini lista nie wyczerpuje bogactwa instagramowych kont z haftowanymi obrazkami. Więcej znajdziecie pod hasztagami #haft i #embriodery.
A poniżej wyszywane ubrania i gadżety z naszego sklepu: