O modernistycznej Willi Wincent w Gdyni pisaliśmy Wam już jakiś czas temu. Stylowy i dopracowany w najmniejszych szczegółach wystrój domu wypoczynkowego mocno nas zauroczył. Teraz Willa Wincent otwiera kolejne piętro z salą śniadaniową, barem W33 i salką konferencyjną. Nowa przestrzeń jest dostępna nie tylko dla gości mieszkających w pensjonacie, ale dla wszystkich chętnych.

Nowe piętro w Willi Wincent

- Naszym zamiarem było stworzenie dodatkowych możliwości spędzania czasu. Wieczorny drink ze znajomymi w deszczowy wieczór, szybkie spotkanie biznesowe przy kawie czy praca w innym otoczeniu niż pokój - to między innymi te sytuacje, dla których powstały nowe przestrzenie – mówi Maciej Ryniewicz, architekt i projektant, założyciel pracowni Akurat odpowiedzialnej za wystrój Willi Wincent. - Mówiąc o języku form i materiałów, jest on bezpośrednim rozwinięciem pierwotnych założeń projektowych. Mamy więc bardzo jasną salę śniadaniową, która bezpośrednio nawiązuje do wystroju dolnych kondygnacji Willi. Z kolei sala barowa, podobnie jak wnętrza najwyższej kondygnacji, jest ciemniejsza, bardziej dojrzała i nastrojowa – dodaje architekt. 

Inspiracje? Zdecydowanie modernizm oraz polskie wzornictwo lat ‘50 i ‘60. Salę śniadaniową pokochaliśmy z miejsca za krzesła, bar za klimat i kolorystykę jak z "Nocnych marków" Edwarda Hoppera. W przygotowaniu jest również ogród Willi Wincent, gdzie pojawi się przestrzeń do jedzenia na świeżym powietrzu, sztuka, zieleń oraz miejsce zabaw dla najmłodszych. W planach również kawiarnia na dachu z widokiem na morze. Czekamy!