Mieszkanie z widokiem na zieleń prawie w centrum Warszawy? To możliwe. Duża, otwarta i przeszklona przestrzeń z ogrodem zimowym - to wszystko marzyło się właścicielom tego lokum na jednym ze stołecznych osiedli. O pomoc w realizacji tych marzeń poprosili Aleksandra Jankowskiego i Agatę Opyrchał z Pracowni Projektowej JIO. Już wcześniej mieli okazję razem pracować, dlatego mieli pełne zaufanie do pracy projektantów. 

W holu postawiliśmy na orzech amerykański na ścianach i dwuskrzydłowe, przeszklone drzwi na mosiężnych ramach, prowadzące do części dziennej - tłumaczy Aleksander Jankowski. Dbałość o szczegóły widać tu nawet w fornirowanych zabudowach ukrywających rozdzielnie elektryczne od alarmu, bezpieczniki itp. Część dzienna to przestronna otwarta przestrzeń z wydzielonymi strefami kuchni i jadalni oraz wypoczynkowej. Jasna kuchnia została zaprojektowana tak, by ukryć swoją funkcję. Zrezygnowano z rozwiązań typowych dla tego rodzaju wnętrz jak np. górne wiszące szafki. Postawiono za to na ciąg roboczy z szafkami, których fronty i blaty zostały wykonane z lakierowanego na biało MDF-u. By nadać im finezji, zostały udekorowane mosiężnymi cokołami. Ściana nad blatem została pokryta jasnym kamieniem z delikatnym żyłkowaniem, dzięki czemu całość wygląda zdecydowanie bardziej elegancko. Duży stół stoi w części wyłożonej dębowym parkietem. Nad okrągłym stołem wisi kultowa już lampa Skygarden zaprojektowana przez Marcela Wandersa dla marki Flos. Eleganckiej części wypoczynkowej nie brak przytulności. Wszystko za sprawą mebli tapicerowanych granatowym welurem oraz wyjątkowego, kwiecistego dywanu marki Moooi.Wyjątkowo przyjemnym miejscem przeznaczonym do relaksu w apartamencie jest ogród zimowy przylegający do salonu. Z przeszklonego kubika rozpościera się z przepiękny widok na drzewa. Bez względu na porę roku, ogród pomaga właścicielom się zrelaksować i odpocząć. 

Sypialnię oddziela od strefy kąpielowej przeszklona ściana z przesuwanymi drzwiami, którą w razie potrzeby można zasłonić sterowaną elektrycznie kotarą. Ściany i podłoga łazienki są wykończone spiekiem kwarcowym Calacatta, który został zestawiony z czarnymi i mosiężnymi dodatkami. Właściciele nie musieli podejmować trudnego wyboru „wanna czy prysznic”. Pokój dziecięcy to stonowane kolory na tle bieli. Książeczki i zabawki stanową tu barwny akcent.