Dziś zaglądamy do apartamentu zaprojektowanego przez Agnieszkę Deptułę z pracowni Spacelab. Inwestorka jest wielbicielką miejskiego stylu życia, city-breaków i drzewek oliwnych, a prywatnie - mamą dwóch córek. Co zwraca uwagę? Przede wszystkim kolorystyka. Tonacja jest miejscami ciemna i surowa (czerń plus szarości) więc uzupełniają ją kobiece detale i błyszczące tekstury, np. biżuteryjna, złota szafa.

Inwestorskie "must have", które miała uwzględnić architekt wnętrz Agnieszka Deptuła to czarna kuchnia oraz sofa w odcieniu butelkowej zieleni. Spełniając te prośby zaproponowała jednocześnie by salon został ujęty w ramy dwóch czarnych ścian. Po przeciwległej stronie kuchni stanęła zatem ściana o fakturowanej strukturze rozpraszającej światło. Umieszczone tu duże lustro
tworzy złudzenie, jakby salon ciągnął się dalej. W sercu apartamentu mamy oryginalny akcent - szafę w złotej okładzinie - jako świetną przeciwwagę dla szarości i czerni. Sypialnia? Oczywiście w wersji "black" z garderobą ukrytą za grafitową kotarą. W podobnym klimacie projektantka urządziła łazienkę: czerń, odrobina bieli i złote dodatki.   

Mieszkanie ma też spory balkon ze specjalną oranżerią na zioła i kwiaty. Ta zewnętrzna przestrzeń została wypełniona mnóstwem roślin, wśród których są też oczywiście ukochane oliwki właścicielki.