- Proszę zrobić coś ekstra - usłyszała Magdalena Kwoczka, założycielka pracowni Finchstudio od pary inwestorów, właścicieli dwupoziomowego mieszkania na zielonym, wrocławskim Biskupinie. - Świadomość, że klienci to ludzie z otwartymi głowami, którzy nie boją się oryginalnych rozwiązań, bardzo napędza do pracy – opowiada nam architektka i przyznaje, że od początku znalazła wspólny język z inwestorami. Szybko okazało się, że podzielają oni wizję domu, jako miejsca tętniącego energią, które nadąża za rytmem życia mieszkańców.  

Salon z amarantową kanapą

Mieszkanie ma dwa piętra. Sercem domu jest salon płynnie połączony z aneksem kuchennym. Tu uwagę przyciąga narożnik w nasyconej barwie amarantu, zestawionej z nieco tylko mniej wyrazistym z odcieniem  granatu i ochry. Charakteru nie można odmówić też biblioteczce, gdzie śmiało wyeksponowane książki umieszczono na czarnym regale. Orientalny dywan i oryginalna lampa podkręcają klimat. W kuchni projektantka z Finchstudio umiejętnie połączyła fronty dolnych szafek wykonanych z czeczoty dębowego forniru, z rzędem górnych w kolorze rozbielonej oliwkowej zieleni.

Mieszkanie z dwiema łazienkami

Parterowa łazienka jest niewielka i raczej minimalistyczna, choć nie brak tu modnych rozwiązań, jak pionowo ułożone wąskie białe płytki czy kontrastowa mozaika na podłodze. Ale to łazienka na piętrze stanowi absolutny majstersztyk w kategorii klasyka z twistem. Jest tu wszystko, co powinno znaleźć się w stylowym pomieszczeniu kąpielowym – marmurowe płyty na podłodze, na dolnej części ścian i wokół wanny, wyżej nieco ciemniejsze kafelki ułożone w klasyczną cegiełkę i szafka pod umywalkę o stylu komody. Ale po zestawieniu z czernią podsufitowej sztukaterii, listwy oddzielającej płytki i nieco loftowego oświetlenia nad lustrem oraz dodaniu kropki na i, czyli dywanika w etniczne wzory, otrzymujemy wnętrze, które wymyka się wszelkim schematom. 

Sypialnia

Kolejny wyrazisty kolor w tym mieszkaniu? Głęboki niebieski w sypialni, tak jak Classic Blue, wybrany kolorem roku przez Instytut Pantone. Na tak wyrazistym tle dobrze czują się subtelne tkaniny na łóżku, które różnicuje jedynie faktura oraz także beżowo-białe lampki o zaskakującej formie ptaka i liścia przysłoniętych prostym abażurem. Wygląda na to, że architektka Magdalena Kwoczka z Finchstudio zrealizowała z nawiązką życzenie właścicieli. - Jest ekstra!.