Warszawski Ursynów to okolica szczególnie lubiana przez rodziny z małymi dziećmi. Nowa zabudowa łączy się tu z wielką płytą. Jest zielono i bezpiecznie, blisko do metra, a do tego sporo terenów rekreacyjnych (na przykład uwielbiany przez najmłodszych plac zabaw z dinozaurami czy ten kosmiczny Przy Bażantarni). To właśnie do rodziny 2+2 należy mieszkanie, do którego dzisiaj zaglądamy. Jego remontem i aranżacją zajęła się pracownia Wierszyłłowski i Projektanci.

Rodzinne mieszkanie na Ursynowie  

Pierwotnie mieszkanie miało sporo zakamarków. Ogromny balkon biegnący wzdłuż elewacji był mało wyeksponowany. Nie obyło się zatem bez wyburzenia i przestawienia niektórych ścian. Kolorystyka? Jasna i pogodna: sporo bieli, żółte akcenty plus ciepłe odcienie drewna i sklejki, dodatkowo szare marmoleum na podłodze. Sercem mieszkania jest salon połączony z aneksem kuchennym. Tu można wspólnie biesiadować przy dużym, drewnianym stole lub zrelaksować się na kanapie albo fotelu. W wakacyjny nastrój wprowadza peacock chair.  

To mieszkanie żyje cały czas - nie ma wolnego. Jest tu spiżarnia ukryta za żółtym ekranem. O jej przestrzeń możemy powiększyć strefę dzienną. Wąski korytarz prowadzący do sypialni to także spora garderoba z rzędem szaf o lustrzanych drzwiach. Panel ze sklejki zasłania tu wejście do pralni. Wszystkie szafy, łącznie z zabudową kuchni zwieńczone są wijącą się wzdłuż całego mieszkania biblioteką pod sufitem. Udało się stworzyć amfiladę drzwi, które otwarte ukazują ścianę z rzędem okien i balkon. W ten sposób zyskujemy sporą przestrzeń, która cieszy zwłaszcza spragnione nowych miejsc do zabawy dzieci - tłumaczy nam architekt Mikołaj Wierszyłłowski.