Marzysz o urlopie spędzonym we własnym ogródku? Lato i sezon wakacyjny sprzyjają relaksowi na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszą się sprzęty, które z łatwością zmieszczą się na każdej powierzchni. Czymś takim bez wątpienia jest wiszący fotel, huśtawka będące alternatywą dla dużych mebli ogrodowych. Z naszego najnowszego artykuły dowiecie się na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Zapraszamy do czytania!

Wiszący fotel, huśtawka na taras i balkon - na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na kupno wiszących pod sufitem foteli pomyśl jakim metrażem dysponujesz. W niewielkich loggiach zmieszczą się one bez trudu, świetną opcją są bocianie gniazda z podstawką w formie półokrągłego kokonu lub metalowego łańcucha, który szybko przytwierdzisz do ściany. To sprawdzone rozwiązanie, które łatwo można zamontować. Tego typu meble są idealne dla wszystkich, dzięki nim z łatwością wypoczniesz po ciężkim dniu pracy.

Wiszący fotel - świetna opcja, która sprawdzi się  na balkonie

Po raz pierwszy usłyszano o nich w latach 60. Plastikowe Bubble Chair wymyślone przez Eerio Aarnio zrobiły prawdziwą furorę. Bujaki pojawiały się odtąd w wysmakowanych, szytych na miarę wnętrzach. Były nietuzinkowym gadżetem, który dodawał pokojom wdzięku. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Zamiast kolorowych tworzyw sztucznych producenci namawiają do nabywania przedmiotów w neutralnych, jasnych barwach ziemi. Oprócz wikliny modne są miękkie siedziska zamontowane na konstrukcji ze stali i drewna. Małym mieszkaniom i balkonom bocianie gniazda w stylu boho dodadzą elegancji i ponadczasowości. Z pewnością wiszący fotel nie jest pomysłem na jeden sezon. Huśtawka posłuży latami.

Wiszący fotel, huśtawka na taras i balkon - które rozwiązanie jest lepsze na taras?

Zdecydowanie drugie! Dwu, trzyosobowy sprzęt sprzyja wspólnemu bujaniu się, czytaniu książek i drzemkom na dworze. Płócienny daszek chroni przed upałami i wysokimi temperaturami, stanowi też atrakcyjną dekorację większych przestrzeni. Ta opcja nie należy do lekkich ozdób, dlatego lepiej zawczasu pomyśleć o dobrym miejscu w niewielkim cieniu. Aby umilić sobie relaks warto położyć na huśtawce kolorowe poduchy i materac z troczkami. Dzięki temu nawet silniejsze podmuchy wiatru nie utrudnią wymarzonego odpoczynku.

Najlepsze na lato wiszące fotele, huśtawki na taras i balkon

Wiszące fotele, huśtawki na taras i balkon to rozwiązanie, które zachwyci każdego. Nawet niewielki dodatek w formie podwieszonego lub opartego na podstawie Bubble Chair nadaje ogrodowi romantyczny wygląd. Zjawiskowe bocianie gniazda wspaniale prezentują się w loggiach. Nie zajmują wiele miejsca, zamontowanie ich nie nastręcza problemów. W nieco większych przestrzeniach najlepiej wyglądają kilkuosobowe bujaki. Aby korzystanie z nich było bardziej komfortowe można umieścić na nich materace i poduszki w różnych odcieniach beżu, bieli, delikatnej szarości i oliwki.