Przed nami okres wakacyjny, podczas którego z przyjemnością spędzamy całe dnie i wieczory na świeżym powietrzu. Jeżeli mamy taką możliwość warto zaopatrzyć się w komplet mebli, których możemy używać na zewnątrz - w ogrodzie czy na tarasie. Wtedy część aktywności, które zazwyczaj odbywają się w salonie możemy przenieść na zewnątrz i stworzyć dodatkową przestrzeń pod gołym niebem, w której możemy spożywać rodzinne posiłki, pracować przy komputerze i przede wszystkim odpoczywać. Taki letni salon pozwoli nam w pełni korzystać z pięknej pogody i cieszyć się słońcem z rodziną i przyjaciółmi.

Obecnie sklepy meblowe oferują szeroką gamę modeli mebli na taras zaczynając od klasycznych foteli poprzez hamaki lub wiszące okrągłe siedziska kończąc na modułowych zestawach wypoczynkowych. Przy zakupie zwróćmy uwagę na to, czy meble wykonano z materiału odpornego na zmieniające się warunki pogodowe, czy jest odporny na zabrudzenia oraz czy ich obicie jest dobrej jakości i sprawia, że meble są komfortowe - więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule o  poduszkach ogrodowych.

Nam najbardziej podobaja się te z naturalnych materiałów na przykład marki Kettal lub Dedon , które pasują do przestrzeni ogrodu ale tworzą w niej przytulny, domowy klimat. Naszą uwagę zwróciły również meble włoskiej marki Varaschin o charakterystycznych wyrazistych wzorach i kolorach, które wrowadzą nowoczesny klimat na nasz taras. Klasyczne rattanowe modele oferuje marka Affari. duża ofertę modeli mebli na taras znajdziemy również w popularnych sklepach meblarskich takich jak Ikea, Castorama czy Jysk.