VitraHaus to jeden z najnowszych obiektów znajdujących się na terenie kampusu słynnego producenta mebli Vitra w niemieckim Weil nad Renem. Autorem niezwykłej, odważnej bryły jest słynny duet architektoniczny Herzog & de Meuron.

Pomieszczenia tego fantastycznego budynku są idealną przestrzenią do eksponowania designerskich rozwiązań i aranżacji z meblami szwajcarskiego producenta w roli głównej. W marcu 2016 r. najwyższe piętro zyskało całkowicie nowy wystrój.

Zmianę aranżacji tej przestrzeni powierzono światowej sławy architektce, designerce i projektantce wnętrz Indii Mahdavi. Jej bardzo charakterystyczne projekty są eklektyczne i luksusowe. Pełno w nich subtelnych nawiązań do lat 20. XX.w., stylu Art Deco, klimatów pop lat 70 i wielu innych wnętrzarskich cytatów. O jej stylu mówi się, że to światowa elegancja - global chic. Ważną rolę w jej projektach odgrywa kolor czego doskonałym przykładem są zaprojektowanie przez nią wnętrza VitraHaus zdominowane przez odcień pudrowego różu.

Dobór tego pięknego koloru jest nie przypadkowy - cały projekt nazwała "Alice in Wonderland" i oparła go na motywach zaczerpniętych z książki Lewisa Carolla. Pojawiły się więc min. gigantyczne imbryki, figurki królików i baśniowe kwiaty-giganty, które doskonale komponują się ze stylowymi meblami Vitry w cukierkowych odcieniach.

Zobaczcie galerię zdjęć >>>