Sarah Lavoine (z domu Poniatowski) przez ostatnie dziesięć lat tworzyła unikatowe wnętrza zachowując idealną równowagę pomiędzy chłodnym minimalizmem a przytulnością, spokojem a energią, światłem a półmrokiem. Projektantka podchodziła do tworzenia pomieszczeń w sposób kompleksowy, od doboru odpowiedniej kolorystyki, poprzez wybór detali, aż po tworzenie unikatowej atmosfery domu. 

Jej doskonały styl - połączenie elegancji, wyrafinowania i konsekwencji - stanowi podpis pod dorobkiem projektantki i wyznacza ścieżki rozwoju marki. We wrześniu 2012 roku Sarah Lavoine przedstawiła bowiem własną kolekcję mebli i artykułów wystroju wnętrz. Pierwszy, paryski butik Sarah mieszczący się w przy Rue Saint Roch został zaprojektowany jak apartamenty, które stworzyła projektantka. Orzech i lakierowany dąb współgrają z bielą ścian i mosiężnymi dodatkami, lustrami i konsolami o miękkich, zaokraglonych kształtach.

Po sukcesie pierwszego butiku już rok później Sarah otworzyła kolejny, mieszczący się w samym sercu St-Germain-des-Prés, na przeciwległym brzegu Sekwany. Nowa, 120-metrowa przestrzeń łączy dwa bieguny kolorystyczne - czerń i biel. 

W obu butikach Sarah prezentuje własną linię farb i świec, kolekcję porcelany Aboro dla Bernardaud, linię dywanów Mogador dla Chevelier Edition. Mimo, że nie wszystkie przedmioty w butikach są jej autorstwa, Sarah konsekwentnie wybiera przedmioty w zgodzie ze swoim stylem, łącząc wyroby z małych, włoskich, rodzinnych manufaktur z pracami utalentowanych, młodych artystów i rzemieślników.

Butiki Sarah Lavoine w Paryżu - francuski styl i elegancja - galeria>>