Kuchnia to serce domu, dlatego też warto jej poświecić trochę więcej uwagi. W końcu to miejsce, w którym z założenia razem się gotuje, spożywa posiłki, rozmawia. Gdy kuchnia ma swój charakter, spędzony w niej czas jest jeszcze przyjemniejszy.

Chociaż, minimalistyczne projekty kuchenne cieszą się ogromną popularnością, ich sterylna atmosfera sprawia, że wydają się chłodne i nieprzystępne i raczej nie zachęcają ani do spędzania w nich czasu.

Wielbiciele nowoczesnych kuchennych rozwiązań z pewnością będą oponować, ale kuchnia powinna być ciepła i przyjazna domownikom.  Podpowiadamy jak to sprawić?

Najlepszym sposobem jest potraktowanie jej jak każdego innego pomieszczenia. Nie bójmy się bibelotów, wazonów ze świeżymi kwiatami, doniczek z ziołami i wszelkich innych sprzętów, które sprawią że wnętrze nabierze indywidualnego charakteru.

Sprawdzonym sposobem jest też odpowiednie oświetlenie. Bardzo ważna jest nie tylko dekoracyjna rola lamp, ale rodzaj i temperatura światła jakie dają.

Jasne kolory szafek i płytek są doskonałym tłem dla dekoratorskich eksperymentów. Zmieniając kuchenne dodatki i tekstylia możemy błyskawicznie odmienić wnętrze. W końcu nic tak nie męczy jak monotonia.

GALERIA >>>

tekst:Anna Chwalińska