Do wigilii Bożego Narodzenia zostało już tylko 12 dni. Najwyższy czas pomyśleć o bombkach, łańcuchach i lampkach na choinkę. Jakie ozdoby choinkowe są najmodniejsze w tym roku?

Ozdoby choinkowe z papieru

Renesans przeżywają papierowe ozdoby na choinkę. Papierowe kule i stożki wyglądają jak misterne origami. Są niekiedy ozdobione pojedynczymi koralikami. Gotowe papierowe ozdoby można kupić na przykład w H&M Home. Wiele z nich zamówicie online (szczególnie te skandynawskich marek). Jeśli macie talent plastyczny i trochę kolorowego papieru w domu to gwiazdki i ozdobne rozetki wykonacie samemu. Instrukcji szukajcie na youtube.

Bombki z PRL-u

Popularne lata temu znowu wracają do łask: szklane bombki muchomorki, szyszki pokryte brokatowym śniegiem, pajacyki i mikołajki pełne czaru vintage i wspomnień o dzieciństwie. Najlepiej szukać ich we własnej piwnicy lub na strychu, warto sprawdzić ofertę starych bombek na olx. 

Bombki w kształcie bohaterów bajek i zwierzątek

Za tymi kolorowymi ozdobami na choinkę przepadają szczególnie dzieci. Ręcznie malowane bombki w bardzo wyrafinowanych kształtach: Pinokia, Myszki Miki, dziadka do orzechów, pieska w świątecznej czapeczce, ciuchci albo piernikowej chatki Baby Jagi w klasyczny sposób przystroją niejedno świąteczne drzewko. Niestety te bombki nie należą do najtańszych, ale i tu znajdziecie cenowe okazje. Do kupienia oczywiście w internecie (na przykład bombki Komozja, Dagmara), sklepach TK Maxx, Home&You, Miloo Home.  

Ozdoby choinkowe z miedzi

Tegoroczną nowością są choinkowe zawieszki wykonane z miedzi. Znaleźliśmy je między innymi w ofercie duńskiej marki Ferm Living. Trzeba przyznać, że wyglądają naprawdę oryginalnie.