Przypominamy, do wigilii zostały już tylko 3 dni (od połowy listopada odliczamy je skrupulatnie niczym Robinson Crusoe). Ten tydzień to już naprawdę ostatni dzwonek na to, by kupić bombki, szpice, światełka i inne dekoracje. Można jeszcze próbować uzupełnić "bombkowe" zapasy przez internet. Przygotowaliśmy też dla Was małą galerię dekoracji na bożonarodzeniowe drzewko i listę miejsc, w których warto zaopatrzyć się w najpiękniejsze ozdoby choinkowe. 

Najpiękniejsze ozdoby choinkowe w sklepach

Jakie ozdoby tu znajdziecie? Oczywiście bombki te mniej lub bardziej tradycyjne. Jesteśmy pod szczególnym urokiem szyszek od Broste Copenhagen. Jak co roku nie możemy także nie zachwycić się urokiem ozdób od Maileg. Marka w zasadzie co sezon wypuszcza kolekcję świątecznych zawieszek. Znajdziemy w niej między innymi słodkie  świnki (noworoczny symbol szczęścia i obfitości w Austrii i Niemczech), małych doboszy, trąbki, bębenki, cukrowe laseczki i aniołki. Minimalistom wpadną z pewnością w oko ozdoby od Ferm Living, a zwłaszcza wspaniała gwiazda na czubek choinki. Tradycyjne ozdoby świąteczne ma w swojej ofercie OBI i Carrefour. Hitem tegorocznych Świąt są papierowe ozdoby choinkowe (znajdziecie je między innymi w H&M HOME, Zara Home). Można je też oczywiście wykonać samodzielnie. Piękne zestawy bombek (dobranych do siebie kolorystycznie) znajdziecie też w JYSK. Rośnie też popularność choinkowych ozdób vintage. Pajacyki, lodowe sople, reflektorki, śnieżynki i muchomorki z PRL-u świętują właśnie swój wielki powrót.

Zobacz także: Jak zrobić świąteczny wianek? Dekoracje na Boże Narodzenie DIY

Najpiękniejsze ozdoby choinkowe zrobione samodzielnie

Nic tak nie cieszy jak choinkowa ozdoba wykonana samodzielnie. Najprościej przygotować ozdoby z papieru. W sieci znajdziecie mnóstwo poradników DIY dotyczących wykonania gwiazdek 3D z pasków papieru czy ozdobnych, klejonych rozetek. Klasyka gatunku to łańcuch zrobiony z kolorowych pasków z wycinanek klejonych w ogniwa albo przeplatanka z długich pasów bibuły - z tymi zadaniami doskonale poradzą sobie najmłodsi domownicy. Osoby bardziej zaawansowane mogą wykonać szydełkowe płatki śniegu albo grzybki.

Czytaj także: Jak ubrać choinkę w stylu retro?

Smakołyki na choince

Smakołyki to osobna, bardzo tradycyjna kategoria choinkowych ozdób. Na gałązkach świerku czy jodły doskonale zaprezentują się laski cynamonu, długie cukierki w kolorowych, błyszczących papierkach, orzechy zawijane w złotko, lukrowane pierniki (przy pieczeniu niektórym z nich możesz zafundować okienko z kruszonych cukierków) oraz suszone plasterki pomarańczy nawleczone na ozdobną nitkę. Jak szybko ususzyć pomarańcze na choinkę? Najlepiej w piekarniku. Plastry suszymy w temperaturze około 100 stopni przez mniej więcej 3 godziny. Od czasu do czasu przewracamy na drugą stronę. 

Jeśli poszukujecie jeszcze ściągi do tego aby swoją choinkę ustroić na  Boże Narodzenie zapraszamy Was TUTAJ