Boże Narodzenie to bez wątpienia magiczny czas w roku: dni wolne od pracy, niezbyt pospieszne tempo, radość i refleksja. Czas wypełniają rodzinne spotkania, wspólne biesiadowanie, celebrowanie drobnych przyjemności i kultywowanie pięknych tradycji. Nasze domy także zmieniają się na ten wyjątkowy okres świąt. W mieszkaniach pojawiają się stroiki, dekoracje świąteczne, świerkowe gałązki, ozdoby wieszane w oknach i stawiane na stołach i komodach. Oczywiście najważniejszą ozdobą domu jest choinka. Bez niej nie wyobrażamy sobie świąt. Czy prawdziwa, czy ekologiczna odmienia mieszkanie i jest wielką atrakcją, szczególnie dla dzieci. To w jej bliskości miło mijają świąteczne chwile. Jeśli wciąż szukacie pomysłów na choinkowe ozdoby zerknijcie TUTAJ. A jeśli marzy się Wam choinka nietypowa to zapraszamy po nią TU. Oprócz świerku czy jodły dom stroimy także jemiołą, poinsecjami czyli gwiazdami betlejemskimi. Niekiedy wystarczą zwykłe, suche gałązki, by wyczarować piękną dekorację.

Świąteczne motywy, którymi lubimy stroić nasze mieszkanie? To przede wszystkim mikołaje, elfy, płatki śniegu, gwiazdki, jelonki, renifery i łosie (o których pisaliśmy obszernie wczoraj TUTAJ). Bardzo ważnym elementem wystroju świątecznego mieszkania jest światło. Długie wieczory i mróz za oknem sprawiają, że chętnie spędzamy czas w blasku świec. Lampiony, świeczki i latarenki tworzą cudowna atmosferę i niekiedy zachwycającą grę świateł. Dodatkowo świece zapachowe tworzą klimat swym aromatem (tu polecamy szczególnie świece dedykowane na Boże Narodzenie na przykład o zapachu pomarańczy, goździków i piernikowego ciasta).

Podczas świąt sporo wypoczywamy i leniuchujemy w naszych domach. Miło jest więc otoczyć się cieplutkimi kocykami, bamboszami czy miękkimi poduchami. Dużo czasu spędzamy też za stołem. Warto więc zadbać o jego odpowiedni wystrój. Sporo pomysłów na świąteczne nakrycia mamy dla Was TUTAJ. Czasami nawet najprostsze pomysły - lniana serwetka i mała, świerkowa gałązka obok talerza potrafią zdziałać prawdziwe cuda!

Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii. W niej piękne wnętrza, w których chętnie spędzilibyśmy Święta. Może coś Was zainspiruje? Przy okazji życzymy Wam pięknego i spokojnego Bożego Narodzenia!