Szukasz właśnie stołu, nie lubisz antyków, a sprawdzona klasyka to dla Ciebie raczej nuda? Zobacz nasze zestawienie nowoczesnych stołów i zainspiruj się. Być może w tej galerii znajdziesz wreszcie mebel idealny do swojego salonu, kuchni lub jadalni? Wybraliśmy między innymi propozycje od GUBI, Vox, IKEA, House Doctor i BRW. Przypominamy także projekt nowoczesnego stołu zainspirowanego fryzurą księżniczki Leii z Gwiezdnych Wojen

Nowoczesne stoły czyli właściwie jakie? Przede wszystkim będące w zgodzie z najnowszymi trendami. Mogą przybierać różne formy. Nowoczesny stół to na przykład taki bardzo prosty, wręcz minimalistyczny. Na drugim biegunie znajdują się natomiast stoły o wyszukanych kształtach i oryginalnych sylwetkach. Nowoczesny może być także materiał, z którego stół jest wykonany. Drewno lub płyta mdf nie są przecież jedynymi opcjami. Do wyboru są na przykład stal, hartowane szkło, plastik. 

Jak wybrać idealny stół do wnętrza? Przede wszystkim musisz określić do czego go potrzebujesz. Jeśli to stół do spotkań rodzinnych to musi być duży (może być rozkładany). Jeśli większość posiłków zjadasz "na mieście" i masz osobne biurko do pracy, to wystarczy mały stolik, wokół którego zmieszczą się 2-4 krzesła. Oczywiście wielkość stołu musi być także dobrana do powierzchni pomieszczenia. Zbyt duży mebel przytłoczy małe pomieszczenie, a za mały po prostu "zniknie", "zgubi się" w  ogromnym pokoju. Planując zakup stołu trzeba również wziąć pod uwagę krzesła, które wokół niego staną. Kształt stołu również warto dopasować do pomieszczenia i jego charakteru, a także stylu. Nowoczesne stoły z reguły mają prostokątne lub nieregularne blaty. Z kolei okrągłe stoły mogą, choć oczywiście nie muszą, przywodzić na myśl klimat retro.