FRØPT to polska marka, która oferuje profesjonalny #IKEAhack. Niedawno do stałej kolekcji dołączyła nowa - NORWEGIAN WOOD. Oczywiście obie poszerzają ofertę frontów dostosowanych do szafek IKEA. 

W swojej drugiej kolekcji FRØPT konsekwentnie odwołuje się do natury, ale tym razem marka zaakcentowała jej zmienność i niepowtarzalność. Tu króluje fornir naturalny. Za każdym razem wygląda nieco inaczej -  każde drzewo jest inne, sęki i usłojenie nadaje mu indywidualny charakter. Fronty z najnowszej kolekcji można wybrać w 5 wyselekcjonowanych wybarwieniach: brzoza naturalna, dąb bagienny, dąb wędzony, dąb naturalny i orzech amerykański.

Nasz numer jeden? Dąb bagienny! Powstał z powalonych przez zjawiska naturalne dębów, które przeleżały od 400 do 4000 lat pod powierzchnią wody. W wyniku wieloletniej reakcji z zawierającą żelazo wodą drewno nabrało ciemnej, prawie czarnej barwy. Wybarwienie forniru tworzy się w sposób naturalny, nie jest przez nas bejcowane, dlatego kolor i jego nasycenie różni się w zależności od partii, rzadko przyjmując barwę czystej czerni - podkreśla Magda Milejska, współzałożycielka FRØPT.

Każde wybarwienie drewna dostępne jest w 4 zaprojektowanych modelach kolekcji: pure - gładkim, blade z frezowanym na całej długości uchwytem, stripe z frezowanymi pasami, modern square z wyfrezowanymi prostokątnymi uchwytami o długości 15 lub 55 cm.