Twórcą i projektantem marki WOOD szczęścia jest Paweł Kozak. To on w 2016 roku stworzył firmę specjalizującą się w produkcji mebli z drewna. Szafy, półki, biurka, komody i łóżka przeznaczone są głównie dla dzieci. Nie znaczy to jednak, że nie pasują do dorosłych wnętrz. Łagodna, pastelowa kolorystyka, klasyczne formy z lekkim retro sznytem podbijają serca także starszych klientów. 

"Chcieliśmy stworzyć coś unikatowego, co da wnętrzu wyjątkowy klimat. W większości przedmioty powstają w naszej pracowni w Gdańsku, skąd rozsyłamy je na cały świat. Stawiamy na naturalny budulec jakim jest lite drewno oraz na oryginalną kolorystykę. Przy tworzeniu nowej kolekcji naszym zamiarem było odejście od prostoty i minimalizmu mebli. Przedmioty, które chcieliśmy stworzyć, miały być odzwierciedleniem beztroskich lat naszego dzieciństwa. Takich, jakie pamiętamy z wizyt u naszych dziadków." - tak o całym koncepcie powiedział nam Paweł Kozak. 

Patrząc na zdjęcia, niebieskości, przydymione róże, rafię i delikatne zdobienia na meblach nie sposób nie odczuć tego szczególnego rodzaju nostalgii za minionymi latami. Jest bajkowo! Na koniec dodamy jeszcze, że wszystkie meble pomalowane są ekologicznymi farbami bezpiecznymi dla dzieci.