Zaglądamy do najróżniejszych hoteli na całym świecie, by wybrać te, w których pokoje i apartamenty rzucają na kolana. Zobaczcie nasze małe, subiektywne zestawienie najpiękniejszych pokoi hotelowych. 

Najpiękniejsze pokoje hotelowe

San Giorgio, Mykonos, Grecja
Hotel oferuje aż 34 pokoje w malowniczych budynkach charakterystycznych dla architektury wyspy Mykonos. Wystrój? Prosty, niemal ascetyczny z nutką etno i z lokalnymi tkaninami, koszami, wieszakami oraz sztuką. 

S HOTEL, Tajwan
Apartament S PREMIER w świeżo otwartym tajwańskim hotelu S zachwyca bielą, prostotą i dziełami sztuki, które specjalnie dla tego miejsca wybrał  Philippe Starck.

Le Montana, Paryż, Francja
Na naszej liście znalazł się także paryski hotel Le Montana. To miejsce znajduje się jedynie 800 metrów od Luwru, w dawnym klubie jazzowym. W pokojach wifi, kablówka i ekspres do kawy, ale przede wszystkim oryginalny design. 

Treehouse, Tulum, Meksyk
Hamaki, drewno, tkaniny z lokalnych przędzalni, meksykańska ceramika i kosze - to wszystko znajdziecie w hotelu Treehouse w Meksyku. Nam spodobał się oszczędny charakter wnętrza w połączeniu z cudnymi widokami za oknem. 

Arijiju, Kenia
Wnętrza tego hotelu po prostu zachwycają. W środku między innymi: kamień, drewno, kryształy, rattanowe fotele peacock chair, żeliwne wanny.   

Vila Monte, okolice Faro, Portugalia
We wnętrzach zaprojektowanych przez Verę Iachię ( która współpracowała z Andy Warhol'em i Jacques'em Grange) znajdziemy głównie biel i dużo, dużo drewna. Są też rattanowe meble i podłogi z kamienia. Na gości czeka 55 pokoi (niektóre z prywatnymi werandami i ogródkami, wszystkie z klimatyzacją, wifi i indywidualnym serwisem) czeka sporo lokalnych atrakcji: wyprawy na ryby, wizyty na tradycyjnym rynku Olhão, czy degustacja świeżych owoców morza.   

Nobis, Kopenhaga, Dania
Za ten projekt odpowiada Gert Wingårdh i jego zespół z Wingårdh Arkitekter. Hotel mieści się w pieknym, starym budynku z 1903 roku. W środku marmury, sztukaterie, ściany w kolorze indygo i delikatnej zieleni oraz meble marki Carl Hansen & Son. Ciekawostka: o kosmetyki w hotelowych łazienkach zadbała szwedzka marka Byredo. 

Villa Joglovina, Bali
To prywatna willa do wynajęcia w internecie okrzyknięta najpiękniejszą na całej wyspie. Pomieści 12 osób. Do dyspozycji gości basen, patio z ogrodem. Morze i plaża w zasięgu wzroku. 

Ritz Paris, Paryż, Francja
Pokoje w paryskim Ritzu zachwycają przepychem i czarem minionych epok. Lamperie, sztukaterie, kryształowe świeczniki, antyki, baldachimy i stare obrazy w złotych ramach - tak wyglądają pokoje na czele ze słynnym Suite Imperiale i Suite César Ritz.