Gdynia zyskała nową wyjątkową przestrzeń dla odwiedzających miasto turystów. Zielone Wzgórze nad Bałtykiem to 9 apartamentów na wynajem, które powstały w Gdyni Orłowo. Za projekt tej inwestycji odpowiadają architektki Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska i Justyna Pałdyna z pracowni Biuro Kreacje. Projekt jest ukłonem w stronę modernizmu i kolorystycznego minimalizmu. Wnętrza apartamentów zostały utrzymane w kojącej palecie ziemistych barw, które wprowadzają gości w nastrój pełnego relaksu.

Podczas realizacji architektki zmagały się z dość dużymi wyzwaniami, jakim była postpandemiczna rzeczywistość i związany z nią globalny kryzys, także chęć wykorzystania ekologicznych rozwiązań. Dzięki nim narodził się więc pomysł by wnętrza wykończyć przy użyciu produktów pochodzenia polskiego. Lokalne materiały i skrócona ścieżka dostaw pozwoliły na pewniejsze zarządzanie terminami i dodatkowo - a może przede wszystkim - wpłynęły na ekologiczny ślad projektu.

Wbrew wcześniejszym obawom, poszukiwanie polskich produktów spójnych z naszym pomysłem nie było trudne czy ograniczające. Mamy w Polsce naprawdę ciekawe wzorniczo meble, lampy, ceramikę łazienkową, płytki czy też stolarkę drzwiową. Produkty te nie odbiegają jakością od zachodnich producentów i tworzą spójną całość, dopełnioną plakatami polskich ilustratorów- opowiadają architektki 

"Koncepcja apartamentów Green Hill opiera się na stylistycznym nawiązaniu do epoki modernizmu, która jest ściśle związana z Gdynią. Poza tym chciałyśmy, aby całość była bardzo jasna i przyjemna, kojarzyła się z morzem i wypoczynkiem na plaży. Kochamy polskie morze, niemal biały piasek, lekko spłowiałą strukturę drewna, miękkie kształty kamieni i szeroki horyzont. Pragnęłyśmy więc, aby nasz projekt oddawał te subtelne odczucia" – opowiadają architektki. Tak też się stało. Opływowe miękkie kształty znajdziemy tu w najmniejszych detalach aranżacji przestrzeni. Okrągłe i owalne nowoczesne lampy, stylizowane w duchu vintage krzesła z zaokrąglonymi oparciami czy smukłe balustrady pozbawione kantów. To wyjątkowy pełny ciepła projekt, który zdecydowanie warto odwiedzić będąc nad Bałtykiem.