Całkiem niedawno na naszym facebooku pokazywaliśmy Wam odnowioną elewację bloku na wrocławskim Manhattanie. Osiedle (sześć charakterystycznych wieżowców i pawilony handlowe) to projekt Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak z końcówki lat 60. ubiegłego stulecia. Jest to bez wątpienia jedno z ciekawszych architektonicznie miejsc Wrocławia. Muzeum Architektury we Wrocławiu szuka teraz kobiety, którą na jednym z balkonów budowli w 1982 roku sfotografował Chris Niedenthal. Fotografowi udało się wtedy wejść do kilku mieszkań i z ich okien wykonać kilka zdjęć. Jedno z nich przedstawia młodą kobietę w kolorowej sukience odgarniającą włosy z czoła i jest dziś jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najchętniej publikowanych zdjęć wrocławskiego Manhattanu.

Kim jest kobieta ze słynnego zdjęcia Chrisa Niedenthala? Studentką wynajmującą stancję, córką właścicieli, przyjaciółką rodziny, a może to jej własne mieszkanie? Po niemal czterdziestu latach, chcemy wreszcie wyjaśnić te zagadkę... - czytamy na instagramie Muzeum. Jeśli wiecie kim może być kobieta ze zdjęcia (najprawdopodobniej wtedy mieszkanka drugiego piętra budynku przy Placu Grunwaldzkim 8) koniecznie skontaktujcie się z muzeum. Czekamy na dalszy ciąg tej fascynującej historii. 

Internauci nie zawiedli. Kobieta z portretu Chrisa Niedenthala odnaleziona! Bohaterka fotografii jako młoda dziewczyna mieszkała we Wrocławiu. Zdjęcie pochodzi z okresu, kiedy tuż po maturze przygotowywała się do egzaminów wstępnych na studia. Teraz kobieta mieszka w Kłodzku i jest stomatologiem. 

UDAŁO SIĘ!!!! Wiedzieliśmy, że internet i media mają ogromną moc, ale szybkość, z jaką dzięki Wam rozwikłaliśmy tę...

Opublikowany przez Muzeum Architektury we Wrocławiu Niedziela, 18 kwietnia 2021