Akon to raper i piosenkarz, którego mało kto do tej pory kojarzył z architekturą. To się jednak zmieniło. Całkiem niedawno bowiem muzyk o senegalskich korzeniach zapowiedział budowę dwóch miast w Afryce. Ugandyjska telewizja poinformowała, że biznesmen ma zamiar wybudować na terenie tego kraju krypto-miasto. Artysta stwierdził, że Akon City w Ugandzie zostanie ukończone do 2036 roku. Innym futurystycznym projektem Akona jest „smart city” w Senegalu. Inwestycja jest warta 6 miliardów dolarów, a sam projekt obejmuje 2 000 akrów. 

Oba miasta mają wykorzystywać kryptowalutę Akoin (AKN) opartą na blockchainie Stellar. Na tym nie koniec innowacji. Założenia są bowiem takie, że miasta zasilane będą wyłącznie energią odnawialną – tłumaczy Jarosław Stankiewicz z platformy do handlu cyfrowymi aktywami Geco.one.

W sieci znajdziemy śmiałe wizualizacje metropolii firmowanych przez Akona. Miasta przypominają na nich trochę plan zdjęciowy futurystycznych filmów. Czy ta wizja zostanie zrealizowana? Przekonamy się za jakiś czas. Ciekawostka: inne krypto-miasto ma powstać w USA. Chce je zbudować Jeffrey Berns, CEO blockchainowego inkubatora i firmy inwestycyjnej Blockchains LLC. Amerykanin zamierza rozpocząć budowę kryptowalutowego „inteligentnego miasta” na pustyni w Nevadzie w 2021 roku.