W ostatnim czasie dość ogólnikowo opisaliśmy wnętrzarskie trendy, które będą królować w 2022 roku. Teraz chcemy skupić się na konkretnych, poszczególnych pomieszczeniach. Na pierwszy rzut postanowiliśmy wybrać kuchnię. Często połączona z salonem stanowi serce całego domu. Jakie zatem kuchenne trendy będą na czele w nadchodzącym roku? Jak urządzić kuchnię tak, aby była modna, a zarazem funkcjonalna? 

Modna kuchnia w 2022 roku - kolory

W 2022 roku będziemy powoli odchodzić od klasycznych, białych kuchni. Nowe aranżacje będą bardziej śmiałe i niestandardowe. Tym razem będziemy sięgać po barwy inspirowane często kamieniami szlachetnymi. Szmaragd, czerń, a także głęboki granat. Biel dalej będzie obecna, aczkolwiek w mniejszych ilościach. Najważniejsze w doborze odpowiedniej palety odcieni jest zachowanie umiaru, aby całość zachowała elegancję i klasę. Będzie można spotkać również tzw. monokolory (pisaliśmy o nich w ostatnim artykule). Szczególnie obecne będą one na kuchennych szafkach. Swoje miejsce gdzieniegdzie znajdą także klasyczne, drewniane fronty.

Zobacz też: Najmodniejsze kolory we wnętrzach na 2022 rok. 4 gorące odcienie

Kuchenne trendy w 2022 roku - solidne materiały

W modnych kuchniach w 2022 szczególny nacisk będzie nałożony na jakość. Przestrzenie będą zaprojektowane z solidnych i trwałych materiałów, które zagwarantują wysoki komfort użytkowania. Będą stale elegancko się prezentować, nawet mimo częstego czyszczenia. W tej roli idealnie sprawdzą się między innymi materiały, takie jak: spiek kwarcowy, granit, konglomerat, a także solidnie zaimpregnowane dębowe drewno. Są one odporne na zarysowania i rożnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, więc z pewnością posłużą nam przez bardzo długi czas. Oczywiście w kuchniach w 2022 roku nie zabraknie miejsca na ponadczasowy, ekskluzywny marmur. Aranżacje z jego udziałem wyglądają bardzo luksusowo i gustownie.

Modna kuchnia 2022 - dekoracyjne uchwyty

Tak jak wspominaliśmy w ostatnim artykule o wnętrzarskich trendach na 2022, przeważającym stylem będzie minimalizm. Mimo swojej prostoty, minimalistycznie urządzone wnętrza nie będą wcale nudne. A to za sprawą wykorzystywania odpowiednich kolorów, kształtów i dodatków. W kuchni dekoracyjną funkcję będą odgrywać wszelkiego rodzaju uchwyty. Zamontowanie ich na prostych szafkach, stworzy wyjątkowo ciekawą kompozycję. Producenci oferują szeroką gamę uchwytów do szafek - naprawdę jest w czym wybierać.

Jakie meble będą modne w kuchni w 2022 roku?

Meble, które będą królować w kuchniach w 2022 to przede wszystkim praktyczne, łatwe w czyszczeniu powierzchnie. Najlepiej gładkie i satynowe oraz często matowe. Będziemy mogli zauważyć także ciekawe połączenia kolorystyczne, łączące kontrastujące ze sobą barwy. Biel z czernią lub także niebieski przełamany marmurem. Kompozycji jest naprawdę sporo. Tak jak wyżej wspominaliśmy, będzie minimalistycznie, ale z pewnością nie nudno! A co w przypadku kuchennej wyspy? W nadchodzącym roku najczęściej będziemy mogli spotkać proste w formie, wolnostojące wyspy kuchenne. Ich zabudowa często będzie wykonana z marmuru lub klasycznego drewna. Niektóre z nich będą wyróżniać się bardziej wyrazistym kolorem. Taka wyspa nie tylko wygląda bardzo elegancko, ale to również świetna przestrzeń do pracy i przygotowywania posiłków. Stylowo i praktycznie!

Kuchenne trendy w 2022 - funkcjonalność przede wszystkim

W nadchodzącym roku natkniemy się na wiele innowacyjnych technologii. Dzięki nim kuchnia staje się jeszcze bardziej funkcjonalna i przyjemna w użytkowaniu. Jakie technologie będziemy mogli spotkać? Przede wszystkim te, które zapobiegają przenoszeniu wszelkich wirusów i bakterii. Mowa tu np. o bezdotykowych bateriach kuchennych oraz intuicyjnych urządzeniach do sterowania oświetleniem i sprzętem AGD. Coraz częściej możemy także zauważyć innowacyjne baterie, które automatycznie umożliwiają dostęp do wrzątku lub gazowanej wody. Takie rozwiązanie do duża oszczędność czasu, szczególnie jeśli chcemy szybko wypić poranną kawę.

Podsumowując, modna kuchnia w 2022 roku to w głównej mierze funkcjonalność, ale także kreatywna aranżacja. Nie będziemy bać się mocniejszych akcentów kolorystycznych i mniej standardowych rozwiązań. Dzięki temu, zaprojektowane przestrzenie będą wyjątkowe, a spędzanie w nich czasu stanie się jeszcze bardziej przyjemne.