Wnętrzarskie trendy na nadchodzący 2022 rok to w dalszym ciągu gorący temat. Ostatnio pisaliśmy szczegółowo o tym, jak modnie zaprojektować kuchnię. Dzisiaj z kolei przyjrzymy się nieco bliżej rozwiązaniom, które będziemy stosować przy aranżacji łazienek. Nie zabraknie nowoczesnych technologii, szlachetnych materiałów, a także bliskich naturze elementów w stylu eko. 

Zobacz również: Modna kuchnia w 2022 roku. Najnowsze kuchenne trendy

Modna łazienka 2022 - nowoczesne technologie 

Podobnie jak w przypadku kuchni, modna łazienka w 2022 roku to przede wszystkim nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Ich głównym celem jest jak największe zminimalizowanie kontaktu fizycznego, przez który przenoszą się rożnego rodzaju bakterie. Z tego względu, będziemy mogli często spotkać bezdotykową armaturę łazienkową. Krany i toalety wyposażone w czujniki ruchu czy też samoczyszczące się systemy uczynią łazienkę wyjątkowo higienicznym miejscem.

Wnętrzarskie trendy w łazience - wielki powrót marmuru

W łazienkach w 2022 roku w dużej mierze będzie królować szlachetny marmur. Ten arystokratyczny materiał będzie wykorzystywany w klasycznych biało-szarych odcieniach, ale nie zabraknie także ciemniejszych i bardziej intensywnych aranżacji. Zastosowanie marmuru to przepis na niezwykle eleganckie i luksusowe wnętrze. Szczególnie świetnie wygląda w towarzystwie złotych dodatków. W nadchodzącym sezonie złoto będziemy gościć głównie w satynowej i matowej postaci, która zapewni subtelne wykończenie.

Modna łazienka 2022 - bliskość natury

Oprócz marmuru, swoje zastosowanie w łazienkach znajdą także materiały bliskie naturze. Fascynacja stylem eko będzie nieustannie się rozwijać. Przeważać będą elementy, takie jak klasyczne drewno, delikatna ceramika i kamień w najróżniejszych postaciach. Gdzieniegdzie będą umieszczane rośliny, które stworzą jeszcze bardziej naturalną atmosferę. Trzeba jednak wybierać te, które nadają się do łazienkowych warunków. Aranżacja łazienki w stylu eko zapewni nam komfort i błogi relaks - w końcu nic nie pozwala się wyciszyć tak dobrze, jak kontakt z naturą.

Łazienkowe trendy na 2022 - wanna wolnostojąca

Podstawą projektów wielu łazienek będzie wanna wolnostojąca. To niezwykle praktyczne rozwiązanie do łazienki, które daje wiele możliwości aranżacyjnych. Nie wymaga montażu przyściennego ani zabudowy i możemy ją ustawić w dowolnym miejscu. Ponadto, sprawdza się również w roli efektownej dekoracji. Kąpiel w takiej wannie pozwoli nam poczuć się jak w domowym spa. W 2022 roku będziemy szczególnie stawiać na te komfortowe rozwiązania, które zapewnią nam przyjemny relaks. Z tego względu popularne będą także przestronne kabiny prysznicowe oraz podgrzewane podłogi. Wystrój łazienki powinien być jak najbardziej minimalistyczny, aby można było bez problemu wyciszyć się i spokojnie zrelaksować.

Modne kolory w łazienkach w 2022 roku

Jakie kolory będą przeważać w łazienkach w 2022 roku? Wnętrza wypełnią delikatne pastele, stonowane odcienie beżu, szarości, a także bieli. Nie zabraknie bliskich naturze kolorów, takich jak brąz czy zgaszona zieleń. Głównym celem będzie stworzenie z łazienki jak najbardziej komfortowego miejsca, dlatego też będziemy raczej unikać krzykliwych i jaskrawych barw. Mamy jednak dobrą wiadomość dla fanów czerni. Będzie ona świetnym elementem wystroju łazienek, jednak w nieco umiarkowanej formie. Jej odpowiednie zastosowanie stworzy niezwykle elegancką i stylową przestrzeń. Ciekawie będą wyglądać również odcienie, takie jak inspirujący błękit czy delikatna szałwia. W nadchodzącym roku będą one cieszyć się niemałą popularnością.