Co będzie modne we wnętrzach w 2022 roku?

O kolorach, które będą królować w nadchodzącym 2022 roku pisaliśmy w jednym z naszych ostatnich artykułów (zachęcamy do lektury). Jak to jednak będzie wyglądać w przypadku mebli, form i wszelkiego rodzaju dodatków? Przede wszystkim będzie stawiać się na komfort i funkcjonalność. Dlatego też główne skrzypce w wielu wnętrzach będzie grać minimalizm. Nie zabraknie także przedmiotów w stylu retro oraz ponadczasowej klasyki. Ponadto, dużą rolę w aranżacji wnętrz będą odgrywać elementy mocno nawiązujące do przyrody i natury. Przyjrzyjmy się zatem bliżej niektórym z nich.

Styl, który będzie królować we wnętrzach w 2022 roku

W 2021 roku szczególnie przeważały style wnętrzarskie, takie jak:

  • boho - styl z przewagą naturalnych materiałów, oryginalnych ozdób oraz roślin. Cechują go łagodne kolory takie jak beż czy klasyczna biel.
  • japandi - minimalistyczny styl, będący połączeniem trendów japońskich za skandynawskimi. Aranżacje w stylu japandi są przytulne, a zarazem bardzo funkcjonalne.
  • art deco - bardziej ekspresyjny styl, w którym nie brakuje elegancji, szykownych bibelotów, a także dużej ilości luster. Wyróżnia się symetryczną organizacją przestrzeni.

Jaki styl zatem będzie królować w nowym 2022 roku? Z pewnością funkcjonalny minimalizm w nieco odnowionej formie. Główną rolę będą odgrywały tu neutralne, pastelowe barwy i meble w tzw. monokolorach. Styl japandi, mocno nawiązujący do minimalizmu, również nie wyjdzie z mody. Charakterystyczne dla niego naturalne materiały, stworzą zgrany duet z minimalistycznym wnętrzem. Będziemy łączyć ze sobą różne formy i kształty, aby otrzymać jak najbardziej ciekawą kompozycję.

Trendy wnętrzarskie na 2022 rok - materiały i tkaniny

Tak jak wspominaliśmy wyżej, trendy wnętrzarskie na 2022 rok to między innymi przewaga materiałów naturalnych. Do produkcji mebli będzie wykorzystywać się często bambus, który w meblarstwie jest obecny już od setek lat. Moda na niego znów powraca! Poza wytrzymałością i lekkością, jest on również bardzo ekologiczny. Ratanowe krzesła czy fotele również dalej będą miłe widziane. Zobaczymy wszystko to, co głęboko nawiązuje do natury. Przedmioty wykonane z lnu, drewna, sklejki czy juty będą zdecydowanie na topie.

Kształty i formy modne w 2022 roku

Najmodniejszym stylem w 2022 roku będzie najprawdopodobniej wspomniany już funkcjonalny minimalizm. Jego surowość będą jednak zmiękczać meble i dodatki o obłych kształtach i nietypowych formach. Sprawiają one wrażenie miękkich i delikatnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie otrzymać przytulną, domową aranżację. W głównej mierze zauważymy to w przypadku wszelkiego rodzaju kanap, foteli, a także a stolików i dywanów.