Dom pełen kwiatów: wiosenne pomysły na dekorację domu

W artykule chcemy wprowadzić Cię w świat pełen kwiatów, roślin i ozdób, które ożywią monotonne wnętrza i wprowadzą do nich wiosenny nastrój. To, jak wygląda nasz dom, przekłada się bezpośrednio na nasz nastrój, chęć działania i energię kreatywną. Dlatego przygotowaliśmy dla Was wiosenne pomysły na dekorację, które odmienią Wasze wnętrza. Zielone kompozycje, ale też kwiatowe motywy sprawią, że Wasz dom będzie tętnił wiosną, a Wy poczujesz inspirację z natury. 

Dom pełen kwiatów: tapety w kwiaty

Wzorzyste tapety w kwiaty to dobry wybór dla osób, które cenią sobie przytulne i pełne uroku wnętrza. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na stonowane kolory czy intensywne błękity, roślinne wzory tapet potrafią dodać francuskiego uroku, nawet najbardziej pospolitym wnętrzom. Nie trzeba pokrywać wszystkich ścian w pomieszczeniu tapetą, żeby taka dekoracja urozmaiciła przestrzeń. Wybierz jedną dominującą ścianę lub miejsce nad sztukaterią i tam umieść dekor. 

Dom pełen kwiatów: kwiatowa sztuka

Najprostszy w realizacji sposób na wiosenne dekoracje, to zawieszenie na ścianach ramek wypełnionych kwiatami. Plakaty czy obrazy, przedstawiające florystyczne kształty, dodadzą Twojemu wnętrzu lekkości i w subtelny sposób wprowadzą artystyczną aurę. Spoglądając na nie, z pewnością, będziesz odczuwał przypływy spokoju, a może nawet obudzą w tobie kreatywne działania. 

Dom pełen kwiatów: Wazony

W mieszkaniu gotowym na wiosnę nie może zabraknąć wazonów, które w piękny sposób wyeksponują żywe kwiaty. Gdy za oknem widzimy, pierwsze pąki, zwiastujące budzącą się do życia naturę, zadbajmy o to, by w naszych wnętrzach pojawiły się świeżo pachnące bukiety. Do podkreślenia wyjątkowości kwietnych kompozycji, świetnie sprawdzą się zarówno szklane klasyczne wazony, jak i te bardziej minimalistyczne i nowoczesne naczynia. 

Dom pełen kwiatów: pościel w kwiaty 

https://selsey.pl/

Jeśli wolicie zatrzymać dla siebie kwiatowe dekoracje lub nie jesteście do końca przekonani czy te wzory będą Wam odpowiadać, na początek wybierzcie na przykład kwiatową pościel. Dzięki temu, jeśli po jakimś czasie wzory wydadzą się za intensywne, zawsze możecie schować ją do do szafy.