Dowody? Jest ich na to całe mnóstwo. Wystarczy tylko rzucić okiem na kwiatowe tapety od znanych marek: Cole&Son, Wall&Deco, Designer Guild, Osborne&Little czy Livingwalls. Wzorów jest bardzo dużo: drobne bukieciki, ogromne pąki, pojedyncze roślinki albo cały ich gąszcz, kwiaty w dzbanach i wazonach, delikatne płatki w towrzystwie owadów i rajskich ptaków. Zatem kto myślał, że kwiatowe tapety odeszły już do lamusa, ten mocno się mylił.

Gdzie sprawdzą się tapety w kwiaty? W mieszkaniach w stylu shabby chic, we wnętrzach w stylu angielskim lub rustykalnym. Świetnie podkreślą pałacowy klimat, dobrze im także w "babcinym" i przytulnym wnętrzu. Delikatne, kwiatowe motywy spodobają się z pewnością romantykom. Kwiatowa łączka doskonale wygląda na ścianie w sypialni i jako print na pościeli. Mocne i wyraziste wzory z kwiatami będą wyglądały dobrze na przykład jako mocny akcent w nowoczesnym mieszkaniu.

Sporo pięknych tapet w kwiaty znajdziecie w naszej galerii, a jeśli wprost uwielbiacie florystyczne motywy i chcecie ich więcej i więcej to zapraszamy na wyjątkową wystawę w Muzeum Miasta Łodzi - Porcelanowy ogród. Flora w ceramice XVIII-XX wieku. Elle Decoration objęło ją patronatem. Pisaliśmy już o niej szerzej TUTAJ.

Kwiatowe wzory z naszego sklepu: