Dwupoziomowy apartament o powierzchni 120 m2 znajduje się w kamienicy z 1923 roku w samym centrum Warszawy z niepowtarzalnym widokiem na dachy zabytkowych budynków Traktu Królewskiego i panoramę Śródmieścia. Cała kamienica została zrewitalizowana przy jednoczesnym zachowaniu wielu oryginalnych elementów architektonicznych, między innymi pięknej drewnianej klatki schodowej.
Apartament jest jedyny w swoim rodzaju dzięki imponującej liczbie okien – aż 26 sztuk! Mieszkanie jest wyjątkowo jasne, a jego przestrzeń pełna naturalnego światła. Z okien rozpościera się spektakularny trójstronny widok z Pałacem Kultury i Nauki w roli głównej.
Zachowano oryginalne drewniane podłogi, duże łukowe okna i odkryto fragmenty drewnianej więźby dachowej. Właściciele mieszkania to miłośnicy neutralnej kolorystyki i prostych form. Wnętrze urządzono w stylu minimalistycznym, nawiązującym do projektów z okresu Mid-Century Modern. W większości wykorzystano meble z epoko Bauhausu i vintage z lat 60., które zestawiono z obiektami najlepszych współczesnych światowych, jak na przykład sofa Helli Jongerius. Perełkami są również fotel i biurko marki B&B Italia, krzesła sprowadzane z dworca w Berlinie, fotel z 1942 roku oraz biurko marki Hawel Eams.

Apartament w samym centrum Warszawy - galeria>>

Mieszkanie dostępne jest w ofercie Poland Sotheby’s International Realty