Właściciele tego mieszkania na co dzień są bardzo zajęci. Magda, prawniczka, po godzinach zajmuje się jeszcze dziennikarstwem. Z kolei Michał pracuje jako stylista i większość dnia spędza na sesjach zdjęciowych. W domu chcą maksymalnie wykorzystać chwile tu spędzane i cieszyć się obecnością mebli i przedmiotów, które im się podobają i są dla nich ważne. 

70 metrowe mieszkanie projektu pracowni Odwzorowanie składa się z salonu i kuchni, sypialni, łazienki oraz przedpokoju. Od początku było ważne, aby kuchnia nie stała się jedynie częścią roboczą. Udało się to osiągnąć, dzięki granatowym frontom FRØPT, połączonym z mosiężnymi uchwytami Plankton i eleganckim, marmurowym blatom. Na tle kuchni dostojnie prezentują się odrestaurowane stół i kredens, należące wcześniej do babci Magdy. Kredens został podzielony na dwie części, z których jedna pełni funkcję komody pod telewizor, a druga etażerki na zastawę stołową.

Sypialnia to stonowane beże i szarości. Oryginalna toaletka trafiła tu podczas zmiany wystroju zaprzyjaźnionego salonu fryzjerskiego, a za przesuwnymi stalowymi drzwiami znajduje się przejście do garderoby. Łazienka służy głównie relaksowi i rytuałom pielęgnacyjnym. Umywalka została osadzona w szafce z długim, marmurowym blatem. Ciekawostka - w zabudowie pod umywalką ukryta jest pralka. W projekcie szafki, podobnie jak w kuchni, wykorzystano fronty FRØPT. Co szczególnie spodobało się w tym mieszkaniu nam? Welurowa sofa w butelkowej zieleni i piękny parkiet ułożony w jodełkę.