Wyniki badania „Happiness”, przeprowadzonego przez Fiskars w 2020 roku w 9 krajach europejskich, w tym również w Polsce mówią jasno- praca w ogrodzie sprawia, że czujemy się szczęśliwsi. Tak bliski kontakt z naturą skutecznie obniża poziom stresu, odpręża i uspokaja. Wśród ulubionych czynności wykonywanych w ogrodzie znajduje się sadzenie i uprawa roślin jadalnych, a to co w szczególnym stopniu zwiększa radość z pracy w ogrodzie, to odpowiednie narzędzia, dopasowane do potrzeb entuzjastów ogrodnictwa.  Mając na uwadze ich potrzeby i życzenia, Fiskars przedstawia serię produktów do sadzenia i siania, obejmującą sześć nowych, innowacyjnych, ergonomicznych i łatwych w użyciu narzędzi, dzięki którym praca w ogrodzie będzie łatwa i przyjemna. Produkty z serii Xact, Ergo i Solid zostały zaprojektowane tak, aby spełnić oczekiwania każdego ogrodnika.

Sadzarka Xact  

 

Jeśli poszukujecie narzędzia odpowiedniego zarówno do sadzenia cebulek kwiatowych jak i sadzonek, sięgnijcie po nową sadzarkę Xact. Długi trzonek sprawia, że nie trzeba się schylać, co oszczędza plecy i kolana. Sadzarka do cebul kwiatowych Xact jest wykonana z wytrzymałego, lekkiego aluminium, a trzonek z ostrą końcówką i podpórką na stopę pozwala na łatwe wykonywanie otworów. Innowacyjny mechanizm blokujący w podpórce na stopę utrzymuje ostrze w pozycji otwartej, umożliwiając wrzucenie cebulki przez górną część sadzarki – dokładnie w pożądane miejsce. Sadzarka umożliwia zasadzenie cebulek kwiatów na głębokość do 150 mm, a maksymalna wielkość cebulek to 55 mm. To idealny wybór, jeśli tej wiosny chcecie zaopatrzyć się w wielofunkcyjne narzędzie, które w prosty i wygodny sposób ułatwi prace związane z sadzeniem.

Sadzarka Ergo

Sadzarka Ergo to kolejna propozycja od marki Fiskars, która pozbawi was konieczności schylania się podczas tworzenia otworów w ziemi pod cebulki. Narzędzie ma solidny, długi trzonek z wytrzymałej stali, co zapewnia zarówno podparcie jak i kontrolę wykopu oraz zmniejsza obciążenie pleców i kolan. Ostre zęby ułatwiają pracę, szczególnie w twardej ziemi, natomiast spust w uchwycie umożliwia spulchnienie, zebranie i wyrzucenie gleby zapewniając sprawne i wydajne sadzenie. Dodatkowo Sadzarka Ergo została wyposażona w antypoślizgową podpórkę, co znacznie ułatwia wbijanie narzędzia w glebę.

Sadzarka Solid

Szukacie urządzenia idealnego do szybkiego i precyzyjnego sadzenia cebulek i sadzonek? Do tego typu zadań stworzona została Sadzarka Solid , wystarczy ją przekręcić ruchem obrotowym, a ostre zęby umożliwią wygodne i sprawne wykonanie otworów w glebie. Dodatkowo została wyposażona w miarkę głębokości sadzenia, znajdującą się na boku urządzenia, która znacznie usprawnia pracę. Wygodny uchwyt otwiera ostrze wysypując ziemię z otworu oraz cebulkę. Sadzarka Solid przeznaczona jest do sadzenia cebulek o szerokości do 6,5 cm i głębokości do 12,5 cm.  Została stworzona z trwałego tworzywa FiberComp, dzięki czemu jest wyjątkowo trwała i odporna na warunki atmosferyczne.

Siewnik Solid

Siewnik Solid to definicja multitaskingu w ogrodowym wydaniu. To wszechstronne narzędzie, znajdzie zastosowanie na Waszej działce przez cały rok. Latem można nim rozsiewać nasiona oraz rozrzucać nawóz, a zimą np. rozsypywać sól. Obracane pokrętło pozwala na łatwą regulację dozowania w zależności od zastosowania granulatu. Sami możecie wybrać jeden z trzech różnych ustawień średnicy otworu do wysiewania środków sypkich, grubo i drobnoziarnistych. Dodatkowo skorzystacie ze zbiornika z podziałką wskazującą pojemność w litrach. Dzięki zamykanej pokrywce siewnik można bez problemu przechowywać oraz transportować.

Pikownik Solid

Kolejną nowością w gamie produktów Solid jest pikownik Solid, przeznaczony dla entuzjastów ogrodnictwa. Służy do przygotowywania otworów w ziemi oraz sadzenia nasion, cebulek czy małych sadzonek na odpowiedniej głębokości. Optymalny ruch i duży komfort pracy zapewni unikalny uchwyt w kształcie litery L, a podziałka umożliwi kontrolę głębokości dołka do 150mm. To wytrzymałe narzędzie wykonane z lekkiego, trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa FiberComp to doskonały wybór dla wszystkich miejskich ogrodników. 

Łopatka do wysiewu Solid

Ten unikatowy produkt zaprojektowany z myślą o precyzyjnym sadzeniu i wysiewaniu nasion składa się z czterech podstawowych elementów – łopatki, rysika, poszerzacza i narzędzia pomiarowego. Wszystkie te części zostały zintegrowane w jednym dwuczęściowym narzędziu. Wąska łopatka jest nie tylko lekka i trwała dzięki zastosowaniu tworzywa FiberComp, ale również ułatwia wysiewanie nasion w odpowiedniej ilości i we właściwej odległości dzięki podziałce na łopatce i poszerzaczu.

Serie Xact, Ergo i Solid od marki Fiskars to produkty najwyższej jakości, które zostały zaprojektowane tak, by każdy entuzjasta prac w ogrodzie czerpał jak największą radość z czasu spędzonego na łonie natury. Wybór narzędzi z tak funkcjonalnym designem to również świetny sposób by powitać zbliżającą się dużymi krokami wiosnę.