Na jubileuszowych targach pojawi się szeroka oferta polskich marek oraz projektantów, prawie 300 wystawców i 10 stref tematycznych: Ceramika, Papier i print, Tekstylia, Akcesoria do wnętrz, Vintage, Moda i dodatki, Biżuteria, Wellness i eko, Delikatesy, Dziecko. Spotkacie tam znane i lubiane marki WZOROWE, jak i debiutujących wystawców. Moc prezentów i niespodzianek od polskich producentów.

Wyjątkowym punktem na mapie targów będzie Strefa Design by Empik. To idealne miejsce dla miłośników designerskich produktów poszukujących do świadczeń „premium”. Znajdą się tam starannie wyselekcjonowane produkty, wyróżniające się na tle innych marketplace’ów w Polsce. Wśród nich m.in. ręcznie zdobiona porcelana marki Nadzwyczajnie.
Na świątecznych WZORACH nie może zabraknąć przestrzeni dla dobro-czynności. Firma KABAK w ramach partnerskiej współpracy z Fundacją Ocalenie przygotowała wyjątkową kolekcję, inspirowaną hasłami: wolność, przyjaźń, równość i bezpieczeństwo. Zysk ze sprzedaży produktów zostanie przekazany na konto Fundacji i wesprze świetlice dla dzieci z doświadczeniem uchodźstwa.


WZORY na ŚWIĘTA to także liczne spotkania z twórcami i darmowe warsztaty. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających strefę pakowania prezentów, zajęcia stolarskie, tapicerskie oraz florystyczne. W czasie targów będzie się można dowiedzieć czym jest kintsugi, jak samodzielnie wykonać świecę, czy uszyć zeszyt. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli dać upust swej kreatywności przy stole warsztatowym LEGO. Pojawią się tam unikalne kolekcje, dzięki którym będzie można przekonać się, że LEGO to nie tylko zestaw klocków, lecz również niekończące się źródło inspiracji i radości tworzenia.
Na Stadionie Narodowym w Warszawie znajdziemy też strefę Retro Gamingu. Wielbiciele starych gier, jak Mario czy Sonic, przeżyją niezapomnianą podróż w czasie. To doskonała okazja, aby stworzyć nowe wspomnienia z kultowymi grami w towarzystwie pasjonatów gier retro.

Miłośnicy designu będą mieli okazję obejrzeć w czasie wydarzenia wystawę “Out of comfort”. Jej kuratorką jest Agata Kiedrowicz – krytyczka designu, sztuki, edukatorka i wykładowczyni. Do współpracy zaprosiła studentów Akademii Sztuki w Szczecinie, School of Form Uniwersytetu SWPS oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Razem próbują odpowiedzieć na pytanie, co jest nie tak ze strefą komfortu, że zewsząd czujemy presję, by poza nią wykraczać, myśleć i działać “out of the box”? Na oprowadzanie po wystawie zapraszamy w sobotę 16 grudnia o godz. 13.00.
Więcej informacji: Wystawa OUT OF COMFORT
Przed wejściem na targi będzie czekała na Was strefa gastronomiczna Li-ga FoodTrucków, a na terenie targów w strefie Deli będzie można zrobić zakupy na świąteczny stół oraz spróbować najlepszej kawy i słodkości od HAYB Speciality Coffee.
Patronat honorowy nad jubileuszowymi WZORAMI pełni Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami targów są Empik oraz Strefa Design by Empik.
WZORY na ŚWIĘTA to doskonała okazja, aby poznać najnowsze trendy w polskim wzornictwie, kupić wyjątkowe prezenty dla siebie i najbliższych oraz spędzić czas w kreatywnym otoczeniu. Świętujcie z nami 10-lecie Targów Designu WZORY! Spotykamy się 16 i 17 grudnia w PGE Narodowym!

Plan warsztatów

Szczegóły na: WZOROWE WARSZTATY

SOBOTA
• 11.00-13.00 (Nie)doskonałe. Warsztaty kintsugi
Prowadzi: Paulina Ornatowska – Projekt Wzrusza
(należy przynieść ze sobą uszkodzoną ceramikę np. pęknięty talerz lub kubek z urwanym uchem)
• 13.30-15.30 Malowanie dzikich świec
Prowadzi: Natalia Załęska-Pyć – Płonka Podleśna
• 15.30-17.30 Świąteczna kompozycja w duchu less waste
Prowadząca: Maria Olszak – Mam Kwiat
• 17.30-19.00 Namaluj swój obraz strukturalny
Prowadzi: Angelika Lichota – Ejko Art

NIEDZIELA
• 11.00-13.00 Zszyj swój zeszyt – warsztaty introligatorskie
Prowadzi: Joanna Kurkiewicz – Papier plus druk
• 13.30-15.30 Drewniana choinka – warsztaty stolarskie
Prowadzi: Alicja Solarska – Alicja w Krainie Drewna
• 15.30-17.30 Warsztaty tapicerowania podnóżka
Prowadzi: Katarzyna Szatkowska – Meblove Kreacje
• 17.30-19.00 Warsztaty pięknego pisania
Prowadzi: Marianna Siedlaczek – wykwintne.litery

Do zobaczenia na PGE Narodowym 16 i 17 grudnia, w godz. 11.00-19.00!

Wstęp na targi –12 zł
Dzieci (do lat 12) – bezpłatnie
Bilety

Wejście na WZORY – brama nr 5.
Wjazd na parking – brama nr 6.
Dostępny jest również bezpłatny parking na błoniach Stadionu PGE Narodowe-go.
Więcej informacji na stronie.
FACEBOOK
INSTAGRAM