To już w ten weekend. Targi Rzeczy Ładnych / ZIMA! w Centrum Praskim Koneser skupią aż 275 wystawców w trzech przestrzeniach. Zakupy będzie można robić przez dwa dni od 11 do 19. Na wydarzeniu szukajcie naszej specjalnej strefy, którą tworzymy z ELLE i ELLE Man. Tymczasem z bogatej, targowej oferty wybraliśmy 15 rzeczy, na które będziemy szczególnie polować w najbliższą sobotę i niedzielę (kolejność przypadkowa):

1. Kalendarz KAL.  Na widok tego minimalistycznego kalendarza, stworzonego przez Stasia Czarnockiego z Umiar Studio, nasze serca zabiły mocniej. Prosty, piękny, w sam raz na zbliżający się styczeń 2020. Cena 129 zł. 

2. Taca od Styrylska Design. Złota, trochę księżycowa, idealna do serwowania leniwego śniadania do łóżka albo jako podstawka pod świece i organizer na biżuterię. Średnica około 30 cm, cena 240 zł,

3. Talerzyk od Look at Me Plates. Magdę Pilaczyńską z Look at me Plates poznaliśmy bliżej w ostatnie wakacje, a w jej talerzach zakochaliśmy się bezwarunkowo. Tym razem marzy nam się taki z syrenką. Cena? Około 180 zł.

4. Herbata Moya Matcha. Nie ma jesieni bez dobrej herbaty. Chętnie zaopatrzymy się więc w puszkę organicznej, japońskiej i zielonej od Moya Bancha. 36 złotych za opakowanie 60g. 

5. Ceramika Waterlove. Projekty pracowni Waterlove czerpią inspirację z naturalnych form raf koralowych. Ceramiczny wazon czy wytwór natury? Granica się zaciera. Ceny czarek - kubeczków już od 33 zł za sztukę. 

6. Notes Papierniczeni. W erze wszechobecnej elektroniki my wciąż robimy odręczne notatki. Pisanie w pięknych notesach sprawia podwójną przyjemność. Cena 42 zł za notes Lico.

7. Barek The Good Living & Co. Tę polską markę odkryliśmy latem. Solidna rzemieślnicza praca, wygląd na medal. Barek ze szklanym blatem wpadł nam w oko już dawno, mamy nadzieję, że przyjedzie na targi do Warszawy.

8. Pomada do ciała, Hagi. Tę markę cenimy za naturalne składy i piękne opakowania. Szczególnie zimą przyda się nam pomada do ciała z masłem cupuacu. Cena 49 złotych.

9. Butelka termiczna Day Off ,SLOU. Na stoisku butiku SLOU będziemy polowali na termiczne butelki. Ekologiczne, w dodatku długo trzymające ciepło. Cena 155 zł.

10. Wazon Magda, Manufaktura w Bolesławcu. Kochamy Bolesławiec. Kwiatowe, stempelkowe wzory, charakterystyczna malatura. To z ich kubków herbata smakuje nam najbardziej. Tym razem jednak naszą uwagę skradła nowość w asortymencie - wazon Magda. Zobaczycie go także na stole w warszawskiej Charlotte Bouillon

11. Lampa vintage od Think Modern. Uwielbiamy rzeczy vintage, mamy więc nadzieję na małe łowy w ten weekend. Na pewno odwiedzimy stoisko Think Modern. Co wybierzemy? Trudno powiedzieć, rzeczy vintage zazwyczaj występują w pojedynczych egzemplarzach. Marzymy o starej lampie. 

12. Plakat Tu Czytam, Patryk Mogilnicki. Wizyta na TRŁ to zawsze dobra okazja do tego, by zaopatrzyć się w dobre grafiki. Nam w oko wpadł plakat Patryka Mogilnickiego Tu czytam towarzyszący wystawie poświęconej ilustracji dziecięcej w Zachęcie.

13. Podkładka pod filiżankę Nudo Design. Drewno zamiast tradycyjnego spodeczka. Można jej także używać jako organizera na małe "przydasie". Cena 75 zł.  

14. Pościel Liquid Memory Aleksandra Morawiak, FOONKA. Długie, zimowe wieczory sprzyjają leżakowaniu. Pościel jak artystyczny kolaż? Znaleźliśmy taką od FOONKA. Cena 400 złotych za komplet. 

15. Mydelniczka, 15. Mellow Fever. Z kobiecym motywem i przesłaniem body positive. Cena 80 zł.