Motywem przewodnim dziewiątej edycji wydarzenia będą zmysły („SENSES”). Trudno bowiem nie dostrzec silnego związku pomiędzy projektowaniem, a wrażeniami, które docierają do odbiorcy i wpływają na jego wybory. 
Dbając o wysoki poziom targów organizatorzy co roku zapraszają do Poznania designerów, których projekty cieszą się dużym uznaniem na całym świecie. Swoją wiedzą o projektowaniu z uczestnikami areny DESIGN dzielili się już m.in. Inga Sempé, Edward Barber, Brodie Neill czy Karim Rashid. W tym toku wykład inaugurujący poprowadzą Nipa Doshi i Jonathan Levien (studio Doshi Levien). 

Piękno światła

arenie DESIGN niezmiennie od 2015 towarzyszy wystawa VIVA light. Z roku na rok strefa poświęcona oświetleniu jest coraz większa i przyciąga wyjątkowymi projektami, autorstwa znanych na świecie designerów. W ramach wystawy VIVA light prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. Motywem przewodnim i głównym czynnikiem spajającym wystawy jest światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów. Wystawa demonstruje także, jak światłem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb, jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze samopoczucie W ubiegłym roku na wystawie VIVA LIGHT można było obejrzeć projekty m.in. Zahy Hadid czy Daniela Beckera, który dodatkowo poprowadził jeden z wykładów w strefie FORUM. Tym razem gwiazdą trzeciej edycji wystawy będzie Constantin Wortmann.

Nagradzamy dobre wzornictwo

Podczas areny DESIGN rozstrzygnięty zostanie także konkurs TOP DESIGN award. To jeden z filarów wydarzenia, a jego celem jest promocja i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych producentów i projektantów oraz wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, pozwalającej osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym. Nagrodzone projekty będzie można zobaczyć podczas specjalnej wystawy TOP DESIGN award, która zlokalizowana będzie obok strefy FORUM.

Gdzie i kiedy?

Poznań, 14-17 marca 2017, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Zapraszamy!