Polskim projektom kibicujemy od zawsze. Tym bardziej cieszą nas pojawiające się na rynku takie perełki jak The Good Living&Co. Ta marka produkująca meble i dodatki do domu powstała całkiem niedawno. Za to jej założycielka, Monika Szyca-Thomas, wywodzi się z rodziny związanej z polskim rzemiosłem od lat. Wszystko zaczęło się jeszcze w ubiegłym stuleciu od pradziadka Tomasza. W 1957 roku to dziadek Moniki Tadeusz założył warsztat ślusarsko-mechaniczny przy ulicy Towarowej w Chojnicach. Tradycję podtrzymywał również jej tata Tomasz, także mistrz ślusarski. Monika miłość do metalu ma więc niejako w genach. Nie dziwą zatem projekty powstające w rodzinnym warsztacie: stalowe kwietniki, krzesła, stoliki i barki.

Jakie są meble, które korzystając z fachowych rad rodziców tworzy Monika wraz z zespołem fachowców z warsztatu? Przede wszystkim solidne, proste i piękne. Widać w nich szacunek dla dawnego wzornictwa, ukłon w stronę art déco i lat 70. XX wieku, ale też swego rodzaju nowoczesność. Stoliki The Good Living&Co łączą metal (malowany na czarno, szałwiowo, złoto i w soczystej żółci) z grubym, transparentnym szkłem o charakterystycznym wzorze lub lastryko. Krzesła przypominają trochę przedwojenny, okrągły model z Radomska z tym, że ze szczyptą industrialnego szyku. Jest i ławka w podobnym stylu. Nasz faworyt z całej kolekcji? To zdecydowanie dwupoziomowy barek z nóżkami w kolorze miedzi i ze szklanym blatem. Przywodzi na myśl najlepsze, modernistyczne projekty. Świetnie będą na nim wyglądać kryształowe karafki i szklanki na drinki. Naszą uwagę przykuły także kwietniki, które obstawiamy, że już wkrótce staną się bestsellerem marki.

Bardzo ważne jest dla nas środowisko, z przerażeniem patrzymy, jak producenci mebli opakowują je w tony plastikowych folii i zabezpieczeń. Chcemy pokazać, że można inaczej, że meble w ekologicznych opakowaniach również bezpiecznie dotrą do swoich nowych właścicieli. Każda, nawet drobna inicjatywa ma znaczenie, niezależnie, czy mówimy o zamienieniu zwykłej plastikowej butelki na taką wielorazowego użytku, czy podjęcie wyzwania ekologicznych opakowań na większą skalę. - mówi założycielka marki Monika Szyca-Thomas. 

Zobaczcie produkty  The Good Living&Co na zdjęciach autorstwa Marty Brylińskiej w naszej galerii. Jeśli macie ochotę popatrzeć na nie z bliska (do czego również gorąco zachęcamy), to już wkrótce nadarzy się okazja. Wypatrujcie ich stoiska na wrześniowych Targach Rzeczy Ładnych w warszawskim Koneserze.