Tu nie ma zwykłych eksponatów w gablotach, przewodników, broszurek z ważnymi informacjami i kapci na zmianę. W otwartym niedawno w Warszawie Cosmos Muzeum (Łucka 15) możecie za to liczyć na takie atrakcje jak złudzenia optyczne, rozmaite iluzje i niesamowitą grę świateł.

Największe wrażenie na gościach wywiera zdecydowanie Infinity Mirror Room - przestrzeń wypełniona lustrami i tysiącem drobnych światełek. W jej wnętrzu czujemy się niczym na środku wyjątkowo rozgwieżdżonej galaktyki. Oprócz tego możemy zajrzeć między innymi do lustrzanego labiryntu, pokoju Amesa i pomieszczenia całego w różu w wydaniu millennial pink (mnóstwo różowych balonów). Do tego odbyć spacer po sali wypełnionej ciekawymi, interaktywnymi instalacjami (Einstein, wiżanie sznurowadeł za pomocą kombinerek itp).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez mańka2493 (@majka2493) Lis 20, 2019 o 1:58 PST

Cosmos Muzeum jest bardzo "instagram friendly". Selfie pstryknięte w jego murach rzeczywiście wyglądają dość intrygująco. Chyba właśnie dlatego na Łucką ciągną ostatnio spore tłumy. Jeśli wybierzecie się tam w weekend to musicie liczyć się z...kolejkami. Na koniec dodamy jeszcze info na temat ceny biletów: ulgowe kupicie za 29 złotych, za te dla dorosłych trzeba zapłacić 36 złotych.