Migotkę, Muminka, jego Tatusia i Mamusię, Ryjka, Włóczykija, Paszczaka, Mimblę, Małą Mi i inne trolle z powieści Tove Jansson już wkrótce będzie można spotkać w Polsce. Jak to możliwe? Otóż w Borowicach niedaleko Jeleniej Góry powstanie niebawem cała Dolina Muminków. Park będzie częścią funkcjonującej już lapońskiej wioski Kalevala. W naszej Dolinie Muminków będzie można nie tylko przybić piątkę ze słynnymi bohaterami i zajrzeć do ich niebieskiego domu, ale także spędzić tam noc. 

Nie wiemy jeszcze jak dokładnie będzie wyglądała wioska. Podobno swoje projekty polskiej Doliny Muminków przygotuje aż pięć pracowni. Wizualizacje będą gotowe wiosną 2020 roku (możecie być pewni, że je Wam pokażemy). Prace nad budową mają zaś zakończyć się w 2021. Podobne wioski znajdują się już w Finlandii (ojczyźnie trolli) i w Japonii (gdzie Muminki są niezwykle popularne).

Nasz pomysł skierowany jest do rodzin oraz do fanów literatury. Nie chcemy być miejscem przaśnym i tylko do zabawy. Celem wszystkich naszych projektów jest jakość i mądre rozwiązania na spędzanie wolnego czasu - powiedział Michał Makowski, właściciel Kalevali i inwestor w rozmowie z Fly4free.pl 

Czas oczekiwania na budowę naszej Doliny Muminków wszystkim fanom z pewnością osłodzi kakao w kubeczku z Buką.